گزارشی از قلب تپنده سپاه در محرومیت زدایی؛

محرومیت زدایی؛ راهبرد اصلی برنامه های سپاه و بسیج/ کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی ۶۰ واحد مسکونی در شهرستان خاش

شهرستان خاش و روستاهای اطراف آن سالهاست که با محرومیت و فقر دست و پنجه نرم میکنند اما نهاد مردمی و انقلابی سپاه در اقدامی جهادی، برنامه ها و پروژه های زیادی را برای حذف چهره فقر و محرومیت در دستور کار و در راس و راهبرد برنامه های خود قرار داده و عزم خود را برای محرومیت زدایی در این شهرستان جذب کرده است.

به گزارش پردیس خبر به نقل از تفتان ما، یکی از اقدامات و اولویت های سپاه پاسداران محرومیت زدایی است که در این خصوص پرژه ها و اقدامات بسیاری در گوشه و کنار کشور به خصوص مناطق محروم، دورافتاده، نقاط مرزی  اجرا می‌کند که در این میان استان سیستان و بلوچستان از این مسئله استثناء نیست و این اقدامات در این استان پهناور نیز در حال انجام است.

اما رفع چهره محرومیت و فقر از روستاها و نشاندن لبخند رضایت بر لبان مردمان ایت مناطق مهمترین مزایای اجرای این پروژه ها است و شهرستان خاش در سالهای گذشته شاهد فعالیت های بسیار زیادی در این خصوص هستیم که با سعی و تلاش های زیاد، پروژه های متعددی در روستاهای این شهرستان اجرا شده است.

رهبر معظم انقلاب همواره بر مسئله محرومیت زدایی توسط نهاد های انقلابی تاکید کردند و ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش که در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی حضور درخشانی در عرصه‌های مختلف داشته است، در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب با عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری شده است مسئله محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در دستور کار خود قرار داده است.

* کلنگ ۶۰ واحد مسکونی در خاش برای افراد مستضعف بر زمین زده شد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: کلنگ ۶۰ واحد مسکونی به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) و قرارگاه قدس سپاه سیستان و بلوچستان بر زمین زده شد.

سرهنگ حسن فضلی با بیان اینکه این منازل برای افراد مستضعف و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) احداث خواهد شد، تصریح کرد: سپاه و کمیته امداد امام (ره) دو نهاد مردمی و برخواسته از متن مردم هستند.

 وی با بیان اینکه سپاه در خصوص محرومیت زدایی اقدامات زیادی را در دستور کار دارد، تصریح کرد:  سال گذشته اقدامات مشترکی در راستای محرومیت زدایی با احداث حمام و سرویس های بهداشتی برای محرومان انجام شد که این روند امسال نیز ادامه پیدا می کند.

سرهنگ فضلی گفت: این واحدها بصورت مشترک با همکاری سپاه و کمیته امداد در مناطق مختلف روستایی شهرستان خاش و دهستان اسماعیل آباد این شهرستان احداث می شوند و زیربنای هر واحد ۵۰ متر مربع و در مجموع بیش از ۳ هزار متر مربع است.

* آمار مددجویان کمیته امداد فاقد مسکن شهرستان خاش به حدود سه درصد کاهش می یابد

وی با بیان اینکه با این اقدامات مشکل مسکن افراد کم برخوردار جامعه و مستضعف در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مرتفع شود، خاطرنشان کرد: با این اقدام آمار مددجویان کمیته امداد فاقد مسکن شهرستان خاش به حدود سه درصد کاهش می یابد که امیدواریم با پیگیری ها و اقدامات اجرایی مناسب همه مددجویان این شهرستان صاحب مسکن شوند.

سرهنگ فضلی اعتبارهزینه شده برای هر واحد را ۲۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: مبلغ ۱۲ میلیارد ریال برای این واحدها در مجموع هزینه شده است.

وی اذعان کرد: در صورت مشارکت بیشتر خیران و دستگاه‌های اجرایی مرتبط در این امر معنوی و خداپسندانه، تعداد واحد مسکونی بیشتری برای نیازمندان این شهرستان، احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه خدمت مردم در راس برنامه ها و اولویت سپاه قرار دارند، خاطرنشان کرد: برای خدمت رسانی به مردم و رضایت آنها با تمام نیرو و توان در حرکت هستیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش گفت: مردمی کردن اقتصاد و سعی و تلاش به درون زایی کردن اقتصاد از رویکردهای سپاه است و به دنبال کارگاه های زودبازده و کوچک هستیم.

وی با بیان اینکه فعالیت بسیجیان در طرح های محرومیت زدایی بدون چشم داشت و از سر اخلاص است، اظهار کرد: شهرستان خاش روستاهای محروم زیادی دارد و  سپاه در اجرای طرح های محرومیت زدایی پیشتاز است و طرح های خوبی در سطح شهرستان خاش و استان اجرا می شود.

* سپاه در کنار مردم است

در سالهای گذشته طرح های بسیاری در راستای محرومیت زدایی و خدمات رسانی به اقشار مستضعف جامعه در سطح نقاط محروم و روستاها افزایش یافته و سپاه به صورت خودجوش و پررنگ در روستاها حضور یافته و چهره محرومیت را از این مناطق رفع کرده است.

روستاییان همچنان چشم‌انتظار تداوم این اقدامات تا رفع کامل مشکلات روستاها و رسیدن به نقطه مطلوب هستند و سپاه نیز در این مسیر مصمم و در کنار مردم است.

.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *