به مناسبت هفته دولت انجام می شود:

افتتاح و کلنگ زنی بیش از ۱۱ پروژه عمرانی در شهر بومهن

شهردار بومهن از افتتاح و کلنگ زنی بیش از ۱۱ پروژه با اعتباری حدود ۱۰ میلیارد تومان در هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، حجت الله تاج محمدی شهردار بومهن در جمع خبرنگاران برنامه های شهرداری بومهن برای هفته دولت را به سه دسته تقسیم کرده و گفت: بخشی از پروژه هایمان آماده بهره برداری شده اند که همزمان با شروع هفته دولت به بهره برداری خواهند رسید.

وی در خصوص پروژه های آماده بهره برداری و افتتاح اظهار داشت: فعالیت های عمرانی شهرداری در منطقه شهر آباد یک پکیج مجموعه ای است، که از فلاور باکس پل طاهر آباد، آسفالت پل طاهر آباد تا حسینیه قدیم سیاهبند به طول تقریبی ۲ کیلومتر، به سازی و بازسازی آرامستان بهشت رضوان که شامل سه پروژه می شود، زیبا سازی بخشی از اراضی خدمات موتوری شهرداری با کول گذاری و احداث فضای سبز و پل ارتباطی شهر آباد به سیاهبند تشکیل شده است.

تاج محمدی بودجه فلاور باکس پل طاهر آباد را حدود ۳۰۰ میلیون تومان، آسفالت پل طاهر آباد تا حسینیه قدیم سیاهبند ۶۰۰ میلیون تومان، بهسازی مجموعه داخلی آرامستان ۵۰۰ میلیون تومان، احداث ساختمان اداری آرامستان ها در بهشت رضوان حدود ۱۲۰ میلیون تومان، احداث مصلی داخل آرامستان حدود ۱۵۰ میلیون تومان، زیبا سازی اراضی خدمات موتوری شهرداری ۱۲۰ میلیون تومان و پل ارتباطی حدود ۷۰۰ میلیون تومان عنوان کرد.

شهردار بومهن در تشریح پروژه های عمرانی اجرا شده در آرامستان بهشت رضوان اظهار داشت: به سازی مجموعه داخلی آرامستان، احداث ساختمان اداری آرامستان ها در همان مکان و ساخت مصلی برای اقامه نماز میت و برگزاری برنامه های متناسب با آن را با کلیه امکانات اعم از سیستم های گرمایشی و سرمایشی و سیستم صوت و کاملاً محصور شده و مناسب برای استفاده شهروندان در فصول مختلف که فضای محیطی بر غم داغداری آنها افزوده نشود و فضایی در شان شهروندان بومهن باشد را برای رفاه حال مردم ایجاد کرده ایم.

وی از نامگذاری خیابان حدفاصل پل طاهرآباد و حسینیه سیاهبند به نام شهدای منا سخن گفته و توضیح داد: زیبا سازی بخشی از اراضی موتوری شهرداری که مشرف به همین خیابان است و احتمالاً به نام شهدای منا نام گذاری خواهد شد را با کول گذاری و احداث فضای سبز زیبا سازی کرده ایم.

تاج محمدی با اشاره به کلنگ زنی پل ارتباطی رودخانه سیاهرود در مهر ماه سال گذشته تصریح کرد: تا بهمن ماه سال گذشته کار عمرانی احداث پل تمام شد ولی آماده سازی مسیرهای ارتباطی تمام نشده بود اما حالا این امر به انجام رسیده و کاملاً آماده بهره برداری است.

شهردار بومهن در خصوص پروژه های عمرانی قسمت شمالی شهر خاطر نشان کرد: پل اتصالی جاده امام رضا (ع)، بازگشایی ادامه بلوار امام رضا (ع) از امام زاده سلطان مطهر (ع) تا پارک باغ چنار، فضای ورزشی چند منظوره در مجاورت پارک باغ چنار که مشتمل بر فضای زمین والیبال و بسکتبال و فوتبال سرباز است، مرمت امام زاده سلطان مطهر (ع) که در سال گذشته انجام شده و افتتاح نشد را در دست بهره برداری و افتتاح داریم.

وی ادامه داد: احداث پل اتصالی جاده امام رضا (ع) با بودجه ۳۵۰ میلیون تومان، بازگشایی ادامه بلوار امام رضا (ع) با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان که از محل قراردادهای موجود و با استفاده از ماشین آلات شهرداری انجام شد و فضای ورزشی چند منظوره در مجاورت پارک باغ چنار با هزینه ای حدود ۲۵۰ میلیون تومان انجام شدند.

تاج محمدی بهسازی معابر و به خصوص خیابان پیام را از پروژه های عمرانی شهرداری در منطقه سیاهبند برشمرده و اضافه کرد: فعالیت های زیادی از باب دیوار کشی، بهسازی معابر و انتقال خطوط خدماتی مانند گاز و آب در حال انجام است که اگر تا هفته دولت آماده شود آن هم به مجموعه افتتاحیه اضافه خواهد شد در غیر اینصورت در شکل دوم ارائه خدمات را خواهیم داشت.

این مقام مسوول عنوان کرد: پارکی را با مساحت ۳ هزار مترمربع و بودجه ای معادل ۴۰۰ میلیون تومان در شهرک بهار طلائیه آماده کرده ایم که این پارک برای چنین شهرکی با حدود ۱۰ هزار نفر ساکن که هیچ امکانات فضای سبزی نداشتند، یک حرکت قابل توجه خواهد بود که با پیشرفت صد در صدی آن را در هفته دولت به بهره برداری خواهیم رساند.

کلنگ زنی برخی از پروژه های شهر بومهن همزمان با هفته دولت انجام می شود

شهردار بومهن گفت: برخی از پروژه های این شهر را همزمان با هفته دولت کلنگ زنی می کنیم و عملیات اجرایی را که با مجوز شورای اسلامی شهر آماده شده و می توانیم کار آن را شروع کنیم، آغاز خواهد شد.

وی کلنگ زنی پارک محله ای برکت در باغی با مساحت حدود ۱۷٫۵۰۰ متر مربع معروف به باغ ایران نژاد به همراه چند پروژه عمرانی دیگر داخل این پارک، پل مواصلاتی ده بومهن به انتهای شهرک کشاورزی، زمین چمن مصنوعی شامل زمین های مختلف ورزشی از تنیس تا اسکیت در فاز سوم پارک شقایق به همراه تعدادی رستوران و مجموعه استخر ورزشی را از پروژه های عمرانی آماده برای کلنگ زنی عنوان کرد.

شهردار بومهن درمورد پارک محله ای برکت اظهار داشت: فضای این باغ با توافق و تفاهم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در اختیار شهرداری قرار گرفته که پس از کلنگ زنی تا انتهای سال یا اوایل سال آینده این پارک را به مردم تقدیم خواهیم کرد.

تاج محمدی در خصوص پروژه های اجرایی داخل پارک نیز گفت: در آن فضا سرای محله، کتابخانه، مسجد و پارک بانوان پیش بینی شده است که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) احداث آن را متقبل شده است.

وی ادامه داد: حدود دو تا پنج هزار متر مربع از این فضا را با قابلیت بهره برداری بعنوان پارک بانوان پیش بینی و طراحی کرده ایم که در اخیار بانوان شهر بومهن قرار خواهد گرفت.

شهردار بومهن در خصوص استانداردهای پارک بانوان و امکان رعایت آنها در این مکان توضیح داد: الان در بومهن زمینی که قابلیتهای پارک مخصوص بانوان را داشته باشد در اختیار نداریم اما مقدورات و حداقل هایی که بتوانیم را در فضای فعلی فراهم می کنیم.

این مقام مسوول اضافه کرد: واقعیت این است که آنجا استانداردهای خاصی را در حد استانداردهای حداقلی که بدانیم این مجموعه مخصوص بانوان است و بانوان بتوانند از آن استفاده بکنند تعریف می کنیم.

تاج محمدی با اشاره به اینکه این پارک تمام قابلیتهای یک پارک بانوان را ندارند، تصریح کرد: به نظر بنده اینکه بانوان بتوانند از این فضای حداقلی استفاده بکنند یک حرکت رو به جلو است تا بتوانیم یک فضایی را با استانداردهای دقیق فراهم بکنیم.

وی اعتبار پیش بینی شده برای احداث این پارک را یک میلیارد تومان اعلام کرده و در خصوص پل مواصلاتی رودخانه سیاهرود و پروژه های بخش ورزش خاطر نشان کرد: این یک پل استراتژیک است که دو میلیارد و پانصد میلیون تومان برای آن پیش بینی کرده ایم، در بخش ورزشی دو فاز عمرانی داریم اما آن چیزی که برای کلنگ زنی در هفته دولت آماده کرده ایم، اجرای زمین چمن مصنوعی در فاز سوم پارک شقایق است که آنجا را به یک مجموعه ورزشی و فرهنگی تبدیل خواهیم کرد.

شهردار بومهن عنوان کرد: در این فاز علاوه بر زمین چمن مصنوعی زمین های مختلف ورزشی از تنیس تا اسکیت پیش بینی شده و در نظر دارم رستورانهایی را برای تفریح مردم در نظر بگیریم، علاوه بر اینها در ادامه این مجموعه یک استخر ورزشی احداث خواهیم کرد.

تاج محمدی با اشاره به اینکه شهرداری در نظر دارد در آن منطقه یک پکیج از حوزه ورزشی و نشاط را به مردم ارائه دهد از پیش بینی و برنامه ریزی ها برای افتتاح زمین چمن در ۲۲ بهمن ماه و مابقی پروژه در هفته دولت سال آینده سخن گفت.

وی از پیش بینی مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان برای زمین های ورزشی و ۹۰۰ میلیون تومان هم برای استخر ورزشی خبر داده و بر تامین اعتبار مورد نیاز در سال آتی تاکید کرد.

شهردار بومهن بخش سوم خدمات انجام شده را پروژه های در حد معاملات متوسط خوانده که توسط پرسنل شهرداری و یا پروژه هایی کوچک که در اقسا نقاط شهر انجام شده است خواند.

تاج محمدی اظهار داشت: پروژه های مختلفی از قبیل اصلاح شبکه های آبهای سطحی، جدول گذاری، پروژه های فضای سبزهای محله ای، دیوار کشی ها، رفع خطر ها، استاندارد سازی پارک ها و بهبود معابر پلکانی را از جمله ی این پروژه ها است.

وی از اجرای برنامه های اجتماعی و فرهنگی در سراهای محله سخن گفته و در خصوص اخذ ایزو توسط شهرداری توضیح داد: گواهی ایزو ۱۰۰۴ را برای شهرداری دریافت کرده و اخذ ایزو ۹۰۰۱ را هم در دست اجرا داریم و یکی از قلیل شهرداری های استان تهران خواهیم بود که به سیستم ایزو مجهز شده اند.

شهردار بومهن بیان کرد: در مجموع بیش از ۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح و ۳ پروژه با اعتبار ۴ میلیارد تومان را کلنگ زنی خواهیم کرد، که در هفته دولت عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

تاج محمدی تصریح کرد: در سال گذشته حدود ۲۴ میلیارد تومان که کل اعتبار عمرانی مان را شامل می شد در این راستا هزینه کردیم و بنابراین اعتباری که می توانیم برای سال کاری ۹۴ ارائه بدهیم بیست و چهار میلیارد تومان است، مبلغی معادل همین رقم را برای سال جاری که تقریباً معادل بیست و پنج میلیارد تومان است در نظر گرفته ایم.

وی اعتبار پروژه هایی که کلنگ زنی و افتتاح می شوند را ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرده و از برنامه ریزی برای الباقی مبلغ سخن گفت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *