جانشین دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین؛

جنگ ۳۳ روزه یکی از پازل های رژیم صهیونیستی برای حذف مقاومت از منطقه بود/به زودی نماز وحدت مسلمانان در مسجدالاقصی خوانده می شود

جانشین دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: با توجه به گذشت ۵ سال و عبور از بحران سوریه می توان این نوید را داد که جریان فلسطین به اولویت اول دنیای اسلام تبدیل شده که با وحدت مسلمانان و جمیع شرایط منطقه آرزوی دیرینه حضرت امام برای خواندن نماز وحدت در مسجد الاقصی به زودی محقق می شود.

به گزارش پردیس خبر؛ به نقل از ” بوتیا ” بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز۲۳ مرداد ماه سالگرد پیروزی و مقاومت ۳۳ روزه حزب الله لبنان در برابر رژیم صهیونیستی به عنوان روز مقاومت اسلامی نام گذاری شده است.

در همین رابطه مهدی شکیبایی در گفت و گو با خبرنگار ” بوتیا ” دلایل پیروزی حزب الله در جنگ ۳۳ روزه بر رژیم صهیونیستی را برشمرد و اظهار کرد: با توجه به توان حزب الله لبنان از حیث عٍده و عُده آنچه باعث پیروزی حزب الله در این جنگ شدنه امکانات آن ها بود و نه تعداد نیروهای حزب الله در میدان و مسائلی که امروزه در محاسبات نظامی لحاظ می شود.

ایمان و اراده نیروهای حزب الله عامل اصلی پیروزی آن ها در جنگ ۳۳ روزه است

جانشین دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین افزود: آنچه که باعث پیروزی یک گروه چریکی و رزمنده مثل حزب الله لبنان شد بحث اراده و ایمان آن ها برای غلبه بر ظلم است که باعث شد تقریبا ۵ هزار نیروی رزمنده حزب الله بر یک ارتش ۲۰۰ هزار نفری به پیروزی برسند.

شکیبایی حزب الله لبنان را متشکل از رزمندگانی خواند که دل در گرو اسلام و گفتمان امام خمینی(ره) داده اند و بیان کرد: اراده و ایمان حزب الله در رویارویی با ظالمان و مستکبران و الگو گیری از پیروزی انقلاب اسلامی و گفتمان انقلاب و ندای حضرت امام باعث شد تا بتوانند در یک جنگی که همه کشورهای مدعی غربی که در کنار رژیم صهیونیستی بودند در برابر این نیروهای شیطانی پیروز از میدان خارج شود و درسی را به آن ها و متحدان آن ها بدهد که ارتش های دولت های عربی در ساله های گذشته توان این کار را نداشتند.

وی با اشاره به حوادث امروز منطقه تصریح کرد: بخشی از آنچه که امروز در منطقه شاهد آن هستیم مسیری است که جریان مقاومت از سال ۲۰۰۱ به این سمت طی کرده که جنگ ۳۳ روزه یکی از پازل های این روند تا به امروز بوده است یعنی همه این اتفاقات صورت گرفته تا جریان مقاومت هم در لبنان و در فلسطین و هم در سایر کشورهای منطقه ثابت شود.

با بیداری اسلامی سایر کشورهای منطقه می توانستیم مسئله فلسطین را برای همیشه حل کنیم

این کارشناس و تحلیلگر مسائل خاورمیانه اضافه کرد: جنگی که در سال ۲۰۰۶ از سوی رژیم صهیونیستی راه اندازی شد با این هدف بوده است که مقاومت را از پیکره منطقه خارج کند که این اتفاق تا امروز ممکن نشده است و با توانمندی نیروی های رزمنده حزب الله درس بزرگی به رژیم صهیونیستی داده شد.

شکیبایی اذعان کرد: طبیعی بود که رژیم صهیونیستی بعد از شکست در این مسیر به سمت زنجیره های ضعیف تر مقاومت بروند و دو سه جنگ را علیه فلسطین راه اندازی کردند که به زعم آن ها زنجیره های ضعیف تر جریان مقاومت در منطقه هستند که در این سه جنگ نیز قادر نشدند گروه های مقاومت فلسطینی را که ان ها نیز انقلاب اسلامی ایران را الگوی خود قرار داده بودند،شکست دهند.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه ای و غربی آن ها برای از بین بردن جریان مقاومت در منطقه بیکار ننشستند، عنوان کرد: هدف اصلی رژیم صهیونیستی و متحدان او ساقط کردن کل منظومه مقاومت در منطقه است و ما شاهد یک بیداری اسلامی در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا بودیم که در صورتی که ملت های منطقه هوشیاری بیشتری به خرج می دادند می توانستند از قبل همین تحول بیداری برای همیشه موضوع فلسطین را به نفع مردم فلسطین رقم بزنند.

بحران سوریه تلاش صهیونیست ها برای منحرف کردن بیداری اسلامی در سایر نقاط بود

جانشین دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین خاطر نشان کرد: همزمان با انقلاب هایی که در چند کشور عربی در شمال آفریقا و غرب آسیا صورت گرفت به یکباره ما درگیر بحران تحمیلی سوریه شدیم که می شود گفت این اقدام، تلاش آن ها برای منحرف کردن بیداری اسلامی در سایر نقاط بود.

شکیبایی ادامه داد: در واقع در این ۵ سال بسیاری از توان زنجیره های مقاومت به سمت سوریه رفت و مانع از این شد که جریان مقاومت هدف اصلی خود را که نابودی رژیم صهیونیستی و رهایی فلسطین از چنگال اشغالگران بود به ثمر رساند.

به زودی نماز وحدت را در مسجد الاقصی می خوانیم

وی خاطر نشان کرد: با توجه به گذشت ۵ سال و عبور از بحران سوریه می توان این نوید را داد که جریان فلسطین به اولویت اول دنیای اسلام تبدیل شده و این روحیه را امروز در خود فلسطینی ها می بینیم که تلاش می کنند بار دیگر فلسطین را در دستور کار خود و دنیای اسلام قرار گیرد.

این کارشناس و تحلیلگر مسائل خاورمیانه در پایان اظهار کرد: اگر این وحدت بین مسلمانان به وجود آید شک نکنید که آرزوی دیرینه حضرت امام مبنی بر اینکه روزی برسد که همه مسلمانان در مسجد الاقصی نماز وحدت به پا دارند حتما رقم خواهد خورد که با توجه به جمیع شرایط منطقه آن روز را می توان خیلی نزدیک دید.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *