شهردار پردیس خبر داد:

۶۹ قطعه ورزشی شهر پردیس در انتظار تعیین تکلیف

شهردار پردیس از بلاتکلیفی ۶۹ قطعه ورزشی از مجموع ۷۹ قطعه سخن گفت.

محمد لاله شهرداری شهر جدید پردیس روز گذشته در جلسه هم اندیشی مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی در امر ورزش در خصوص استقرار جمعیت در این شهر اظهار داشت: ۸۰ هزار واحد مسکن مهر در پردیس مستقر می شوند و این یعنی جمعیت پردیس تا سال ۹۶ به ۵۰۰ هزار نفر خواهد رسید.
وی ادامه داد: ما در حال حاضر براساس طرح تفصیلی سرانه زمین ورزشی برای هر نفر را طبق نرم استاندارد شورای عالی شهرسازی و معماری حفظ کرده و برای هر شهروند پردیسی ۱٫۶ متر مربع سرانه دیده ایم.
لاله افزود: در مجموع ۷۹ قطعه ورزشی در شهر پردیس وجود دارد که از این ۷۹ قطعه فقط ۱۰ قطعه را شروع به کار کرده اند و ۶۹ قطعه دیگر نیاز به این دارد که ادارات متولی این کار ورود بکنند.
شهردار پردیس از آمادگی شهرداری برای ورود به این امر سخن گفته و اضافه کرد: من یک گله دارم ما امثال ۲٫۵ میلیارد تومان در بودجه شهرداری پردیس برای تکمیل دو سالن و دو زمین ورزشی اعتبار دیده ایم که برای استفاده شهروندان آماده بشود.
وی یکی از این اراضی را واقع در محله ۴ از فاز ۱ و جنب سالن ورزشی نیمه کاره موجود خوانده و تصریح کرد: ما در اصلاح بودجه در حال تغییر این مبلغ هستیم اما شهرداری هم چنان آمادگی دارد.
لاله با اشاره به اینکه هنوز اصلاح بودجه انجام نشده است اذعان کرد: اگر امروز شما تفاهم نامه ای را امضا بکنید چه در قالب مشارکت مدنی و چه در قالبهای دیگر به شرطی که منافع شهرداری از لحاظ اقتصادی حفظ بشود ما آمادگی سرمایه گذاری را داریم.
شهردار پردیس خاطر نشان کرد: برنامه های ۵ ساله ای که دولت نوشته است برای کمک به بحث ورزش من جمله بحث الایندگی و عوارض ناشی از الایندگی و مالیاتهایی که برای شرکتهای بزرگ تعلق می گیرد بسیار موثر است.
وی تاکید کرد: به نظر من اینها کارهایی است که میبایست از سوی معاونت پارلمانی وزارت ورزش پیگیری شود در واقع در شهرستان پردیس فضا هست، چون کارخانه های خیلی بزرگی داریم و ۴۵۰۰ واحد صنعتی که در منطقه ما وجو دارد.
لاله توضیح داد: اگر بشود در بحث مالیات به آنها این مسیر را نشان دهیم که بجای مالیاتهای قطعی و تکلیفی در امر ورزش سرمایه گذاری بکنند.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *