مرکز شهرستانی که تاکسی ندارد؛

وقتی وانت بارها باید جور تاکسی را بکشند!+تصاویر

سالهاست که خیابان های رودبارجنوب رنگ تاکسی رابه خود ندیده است و مردمی که فاقد وسیله نقلیه هستند مجبورند ازآژانس ها داخل شهر و وانت بارهاجهت کارهای اداری وشخصی استفاده کنند.

به گزارش پردیس خبر؛ به نقل از”رودبار ما“؛ خیلی از مردم شهرهای ایران این روزها حوصله ندارند زیر آفتاب منتظر تاکسی باشنداما هنوز شهرهای هستند که از بودن تاکسی درون شهری محرومند.

شهرستان رودبارجنوب بعنوان پنجمین شهرستان پرجمعیت استان متاسفانه  از هرگونه تاکسی و وسیله حمل و نقل عمومی بی‌بهره است.

این شهرستان در مجموع ۱۲۳ هزار نفر جمعیت دارد و بدلیل کشاورزی بودن این شهرستان حجم زیادی از ترددهای روزانه مربوط به کشاورزان است که باید فکر جدی برای آن بشود.

از جمعیت ۳۰ هزار نفری که در رودبار تردد روزانه دارند تنها ۱۰ هزار نفر و کمتر از آن از وسیله نقلیه برخوردارند و بقیه مردم با سختی زیاد و با خودروهای نامناسب و وانت بارها تردد می‌کنند.

نبود تاکسی درون شهری در شهر پرجمعیت رودبار جنوب معضلی است که همه روزه شهروندان رودباری  با آن روبرو هستند.

خبرنگار رودبار ما پای دردل و های شهروندان رودباری نشست و همگی از بی توجهی مسئولین دراین راستا اظهار گلایه مندی کردند.

یک شهروند رودباری اظهارکرد: اگر تاکسی و یا اتوبوسی برای تردد مردم و برای کسانی که خودروی شخصی ندارند  برای این شهرستان اتخاذ دهند یکسری از مشکلات در ائتلاف وقت شهروندان کم می شود .

شهروند دیگری با اشاره به گرمای شدید هوا در این شهرستان گفت: کسانی که خودروی شخصی ندارند در مزیقه رفت و آمد در شهر هستند و تو این هوای گرم اگر کسی بخواهد وامی بردارد و یا کار اداری انجام دهد که باید به چند اداره سربزند و کارش راه بیافتد باید چند هفته و یا چند روزی را در این شهر تردد کندو بتواند تا وقت اداری به اموراتش برسد و یا اینکه سوار بر وانت بارها شوند که این کار خطرات خاص خود را دارد.

آیا ناوگان حمل و نقل به افزایش جمعیت، مشکلات شهروندان و نیازهای شهروندان رودباری  توجه دارد؟

مشکل کار کجاست ؟ چرا هنوز بعد ازمدتهاخیابان های شهرستان رودبار جنوب از سیستم حمل و نقل عمومی درون شهری محروم هستند؟ خدمات دهی تاکسی های عمومی معضلی بزرگ برای شهروندان رودباری  و از این که گاهی ناگزیر به دلیل گرمای شدید این منطقه برای جابجایی بین ادارات به استفاده از آژانس، آن هم با کرایه های بالا می شوند شهروندان از وضعیت موجود کلافه شدند ومدتهاست که خیابانهای این شهر رنگ وسیله حمل ونقل عمومی به خود ندیده است.

فعالیت ناوگان‌های درون شهری علاوه بر حوزه تردد ایمن و راحت مسافران، نوعی درآمدزایی برای مردم بومی و حتی شهرداری می باشد لذا انتظار می رود تا شورای اسلامی شهر و شهرداری و مسولان زیربط نسبت به احیای تاکسی ها و ایجاد زیر ساختهای لازم اقدام نمایند.

IMG_2892

123

photo_2016-08-03_09-52-11

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *