معاون پارلمانی دولت دهم:

دولت قانون پرداخت حقوق های نجومی را تصویب کرد/ فیش های نجومی مسئله پلیدی است

سخنگوی جمعیت ایثارگران گفت: در مورد استعفاء مدیران باید گفت یک نفر عذرخواهی می کند و استعفاء می دهد اما در مسئله فیش های نجومی مدیران طلبکار هم هستند، این قابل قبول نیست،فیش های نجومی یک مسئله پلید بود که در شان نظام جمهوری اسلامی ایران نیست و باید این لکه ننگ پاک شود.

به گزارش پردیس خبر؛ لطف الله فروزنده معاون پارلمانی دولت دهم درگفتگو با خبرنگار سایت خبری ثامن اظهار داشت:در دولت قبل در پرداخت حقوق ها دربخش دولتی قانون مدیریت را اجرا می کردیم، حتی پیگیری کردیم که شرکت های دولتی و بانک ها هم باید بر همین اساس عمل کنند، که بانک ها یک قوانین خاصی داشتند که محل بحث بود که این قوانین لغو می شود یا نمی شود.

وی بیان داشت: هرگز حقوق های نجومی در دولت قبل نداشتیم، اگر مورد ویا یک استثناء هم وجود داشت را نمی دانم اما فضای کلی دولت قبلی بر مبنای چنبن حقوق های نبود، در حال حاضر هم همین حقوق های نجومی در بانک ها و بیمه ها بر اساس دستورالعمل ماده۵۰ قانون برنامه پنجم است  که در دولت قبل تصویب نشد بلکه دولت فعلی آن را تصویب کرد و بر اساس همان هم عمل شد.

معاون پارلمانی دولت دهم تاکید کرد: خوب است حقوق هایی که در زمان دولت قبل داده می شده با حقوق هایی که در این دولت پرداخت می شود منتشر شود تا مردم قضاوت کنند، شفاف سازی بسیار خوب است.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت دهم در پاسخ به این سوال که گفته می شود انتشار فیش های نجومی کار مدیران دولت سابق است نظر شما چیست؟ گفت: این اظهارات یک نوع فرافکنی است ، یک واقعیت و عمل زشتی وجود داشت به نام حقوق های نجومی که افشای آن به نفع نظام است منتهی باید این حقوق ها اصلاح شود تا اعتماد سازی شود.

فروزنده تصریح کرد: درحال حاضر شرایط طوری است که هم رهبر معظم انقلاب شفاف سازی در خصوص حقوق های نجومی را مطالبه کرده است هم رئیس جمهور و مجلس قول پیگیری داده است و باید این مسئله اصلاح شود تا مردم به نظام اعتماد پیدا کنند و تبعیض و بی عدالتی  کاهش  پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: معنی ندارد یک کارمند یک میلیون حقوق بگیرد اما یک مدیر که معلوم نیست در یک دستگاه دولتی چه کاری انجام می دهد ۵۰ میلیون حقوق بگیرد، این مسئله با عقلانیت و دین  سازگاری ندارد.

سخنگوی جمعیت ایثارگران بیان داشت: مسئله فیش های حقوقی را نباید سیاسی کرد فیش های نجومی یک مسئله پلید بود که در شان نظام جمهوری اسلامی ایران نیست و باید این لکه  ننگ  پاک شود.

فروزنده  افزود: در مسئله فیش های نجومی هم دولت و هم دستگاه های نظارتی مقصر هستند ، کار زشت زشت است چه در این دولت چه در دولت  قبلی؛ اگر مدعی هستند تقصیر دولت قبل هم بوده باید با عوامل برخورد شود.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت دهم در پایان گفت: فردی که حقوق انچنانی و نجومی می گرفته صلاحیت مدیریت ندارد باید با وی برخورد قاطع شود پنهان کردن مسئله کاری را از پیش نمی برد، در مورد استعفاء مدیران باید گفت یک نفر عذرخواهی می کند و استعفاء می دهد اما در مسئله فیش های نجومی مدیران طلبکار هم هستند، این قابل قبول نیست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *