یک کارشناس مسائل سیاسی:

دانشجویان جهت ایجاد جبهه واحده در سطح جهان اسلام از تجربیات مشابه استفاده کنند/ شبکه سازی، اعتماد افکار عمومی جهان را به دنبال خواهد داشت

یک کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: دانشجویان جهت راه اندازی جبهه واحد ضدآمریکایی- ضد صهیونیستی از تجربیات مشابه سایر کشورها بهره گیرند.

به گزارش پردیس خبر؛ به نقل از فریادها، رضا عابدی گناباد  در خصوص ضرورت راه اندازی جبهه واحد ضد آمریکایی- ضد صهیونیستی در سطح دانشجویان جهان اسلام که چندی پیش رهبری معظم انقلاب در جمع دانشجویان به آن اشاره کردند، گفت: یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی که در مقوله تبلیغات و به طور کلی رسانه مطرح می‌شود بحث شبکه سازی است.

وی ادامه داد: شاید در کشور ما بحث‌هایی در رابطه با مقابله با آمریکا و رژیم صهیونیستی و به طور کلی جبهه استکبار شده باشد؛ اما در این عرصه شبکه سازی صورت نگرفته است.

یک کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: البته در کشورهای اسلامی و حتی در برخی از کشورهای غربی اقداماتی در عرصه مقابله با استکبار شده به طور مثال چندی است که کمپین «تحریم کالاهای صهیونیستی» راه اندازی شده و اقداماتی در این عرصه صورت گرفته؛ اما گمان نمی‌کنم در این کشورها نیز برنامه هماهنگ رسانه‌ای و شبکه‌ای در خصوص مقابله با استکبار صورت گرفته باشد.

شبکه سازی، اعتماد افکار عمومی جهان را به دنبال خواهد داشت

عابدی در خصوص چرایی اهمیت این شبکه سازی بیان داشت: ایجاد این شبکه سازی باعث شکل گیری هم افزایی و بهره گیری از تجربیات مختلف می‌شود و چنانچه دانشجویان جهان اسلام بتوانند این جبهه واحد را تشکیل دهند در امر روشنگری نظام در خصوص جبهه لیبرال دموکراسی موفق‌تر خواهند بود و علاوه بر آن اعتماد افکار عمومی جهان را راحت‌تر جلب خواهند کرد.

وی اثرگذاری محکم و قطعی را از دیگر اثرات مثبت این شبکه سازی خواند و خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که جنبش دانشجویی در ایران مهد مبارزه با استکبار جهانی است در صورت تشکیل این جبهه واحد، خواهد توانست خوراک فکری مناسبی را به دیگر جنبش‌های دانشجویی جهان اسلام ارائه کند.

یک کارشناس مسائل سیاسی در ادامه سخنان خود در پاسخ به این پرسش که رهبر انقلاب سال‌ها پیش نیز در خصوص ایجاد تشکل دانشجویان جهان اسلام سخن گفته‌اند؛ اما تاکنون اقدامی در این عرصه صورت نگرفته، علت کم کاری در این رابطه را چه می‌دانید؟، بیان داشت: البته این گونه نیست که هیچ اقدامی صورت نگرفته باشد. به طور مثال در شهرهای مشهد و قم جبهه امت واحده توسط دانشجویان، تشکیل شد که توسط این تشکل سخنرانی‌ها و اردوهای مشترک برگزار می‌شد و برخی دانشجویان کشورهای اسلامی تا حدودی با هم در ارتباط بودندکه متاسفانه فعالیت‌ جبهه مقطعی بود.

یکی از مشکلات بر سر راه تشکیل جبهه واحده، عدم آشنایی با زبان است

عابدی عدم آشنایی به زبان را یکی از مشکلات بر سر راه ایجاد چنین تشکل‌هایی دانست و تصریح کرد: با توجه به این‌که دانشجویان ما جوان هستند، به ضرورت تشکیل چنین تشکل‌هایی پی نبرده‌اند، به همین دلیل نسبت به این امر دغدغه کمی دارند.

تشکیل جبهه واحده بین دانشجویان جهان اسلامی باید خودجوش باشد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این موضوع که نباید انتظار داشته باشیم که نهادهای رسمی و دولتی در این عرصه گام بردارند، گفت: این اتفاق باید به صورت خودجوش و مردمی رخ دهد و از آنجا که امروز هر فردی خود دارای یک رسانه است بسیار راحت‌تر از گذشته می‌توان در این عرصه واردعمل شد.

یک کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: چند سال پیش به دلیل این‌که رسانه‌های جمعی تا این حد گسترده نبودند، فعالیت کردن در این عرصه‌ها سخت بود؛ اما امروز دانشجویان نمی‌توانند عدم دستبابی به رسانه را بهانه کم کاری خود قرار دهند.

عابدی بیان کرد: دانشجویان ایرانی می‌توانند از تجربیات کمپین‌هایی نظیر «تحریم کالاهای اسرائیلی» بهره گیرند و با شناسایی دستاندرکاران این کمپین‌ها با آنان وارد گفت‌وگو و تبادل نظر شوند.

وی با اشاره به این مطلب که شهرهایی نظیر مشهد و قم به دلیل زیارتی بودن امکان خوبی را برای ایجاد ارتباط بین دانشجویان جهان اسلام فراهم می‌کنند، عنوان کرد: با توجه به این‌که دانشجویان بسیاری برای زیارت به این دو شهر می‌آیند و همچنین با توجه به این‌که دانشجویان بسیاری از کشورهایی همچون افغانستان، عراق، لبنان، سوریه، ترکیه، آذربایجان و غیره در این شهرها مشغول به تحصیل هستند، بنابراین می‌تواند از ظرفیت این افراد استفاده و ضمن تشکیل یک تشکل واحد از طریق آنان با دانشجویان و فعالان دانشجویی کشورهای مختلف ارتباط گیری کرد.

انتهای پیام/رض

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *