استاندار تهران:

نظام مهندسی اجازه احداث بنا با مقاومت کمتر از ۸ ریشتر را ندهد

استاندار تهران از اختصاص ۵۰ هکتار زمین برای ستاد مدیریت بحران کشور در جنوب شهر تهران خبر داد و بررسی جدی از سوی سازمان نظام مهندسی برای مقابله ساختمانها تا ۸ ریشتر را خواستار شد.

سید حسین هاشمی استاندار تهران در حاشیه مراسم افتتاحیه پروژه های عمرانی شهرستان پردیس در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: زلزله ای که در فیروزکوه رخ داد ۴٫۶ ریشتر بود و از میزان قدرت پس لرزه های آن تا ۱٫۲ کاهش پیدا کرد و هیچ خسارت جانی و مالی به همراه نداشته است.

وی در خصوص زلزله جواد آباد ورامین نیز گفت: قدرت زلزله جواد آباد ورامین بیش از ۳ ریشتر بود و خسارت جانی نداشتیم، اما بعضی ساختمانها ترکهایی برداشته بودند و این نشان می دهد که مادر کل ایران در کمربند زلزله هستیم.

استاندار تهران ادامه داد: بجز ۳ منطقه کل ایران در مسیر و کمربند زلزله هست و می طلبد که با اخرین امکانات و تجهیزات برای مقابله با وقوع احتمالی آن باید مجهز بشویم.

هاشمی به امکانات کشور ژاپن برای مقابل با زلزله تا مقیاس ۸ ریشتر اشاره کرده و افزود: هرچه در این مسیر و این معقوله سرمایه گذاری بکنیم درست است.

وی از بررسی وضیت شهر تهران با مشورت وزیر کشور سخن گفته و با ارزیابی خوب از امکانات این شهر، اذعان کرد: این امکانات برای یک شهر بیش از ۵۰۰هزار نفر پاسخگو نیست.

استاندار تهران بیان داشت: در جنوب تهران دو محل برای ستاد بحران کشور انتخاب کردیم ۱۰ هکتار در جنوب غرب فرودگاه امام خمینی (ره) و ۴۰هکتار در جنوب مرقد امام خمینی (ره) که میخواهیم برای پوشش کل کشور از اینها استفاده بکنیم.

هاشمی توضیح داد: تهران مرکز کشور است اراضی نزدیک به فرودگاه هستند که اگر روزی نیاز شد بتوانیم از این خدمات استفاده بکنیم.

وی این امر را کاری سنگین و بزرگ توصیف کرده و با اشاره به کمک وزارت کشور برای انجام این فعل از آغاز این پروژه خبر داد.

استاندار تهران ابراز امیدواری کرد که منابع مورد نیاز از ماده ۱۰ و ۱۲ سازمان مدیریت برنامه ریزی به تدریج در اختیار قرار بگیرد.

هاشمی بررسی جدی از سوی سازمان نظام مهندسی برای مقابله ساختمانها تا ۸ ریشتر را خواستار شده و بیان کرد: سازمان نظام مهندسی اجازه احداث واحدهای جدید با مقاومت کمتر از این مقدار را ندهند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *