روز قدس روز مظلومیت فلسطین/عذاب رژیم صهیونیستی از یادگاری امام خمینی(ره)/برگزاری راهپیمایی روز قدس موجب تقویت جبهه مقاومت می‌شود

پس از پیروزی انقلاب، امام خمینی(ره) در اولین فرصت روزی را برای به نمایش گذاردن حساسیت جهانی نسبت به سرنوشت قدس و نجات آن از چنگال صهیونیست‌های جنایتکار، به عنوان «روز قدس» تعیین نمودند و سالهاست که رژیم منحوس صهیونیستی از این یادگاری امام(ره) عذاب می کشد و در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان شاهد برگزاری راهپیمایی باشکوه روز قدس در سراسر جهان هستند.

به گزارش تهران نیوز ، پیروزی انقلاب اسلامی ایران و احیای ارزش های اسلامی و طرح مسئله ضرورت بازگرداندن هویت دینی و اسلامی به موضوع فلسطین در کنار تشدید مبارزه ضداسرائیلی، رهبران انقلاب را واداشت برای این مسئله، چاره ای بنیدیشند. اختصاص آخرین جمعه ماه رمضان برای خیزش جهانی مسلمانان بر اساس ارزش های اسلامی در برابر اسرائیل و ارزش های غیر اسلامی تدبیری سیاسی یا نظامی، بلکه تدبیری دینی ـ اجتماعی بود. این طرح در جهان اسلام و در تفسیر ماهیت مبارزات فلسطینیان بازتابی سریع و گسترده داشت.

پیام تاریخی امام خمینی(ره) در خصوص راهپیمایی روز قدس

پس از پیروزی انقلاب، امام خمینی در اولین فرصت روزی را برای به نمایش گذاردن حساسیت جهانی نسبت به سرنوشت قدس و نجات آن از چنگال صهیونیست‌های جنایتکار، به عنوان «روز قدس» تعیین نمودند و پیامی به همین مناسبت صادر نمودند.

امام در این پیام که روز ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۹ هجری قمری خطاب به مسلمانان جهان صادر کردند، چنین فرمودند:

بسم الله الرحمن الرحیم

مسلمین ایران و جهان‍! من در طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم، که اکنون این روزها به حملات وحشیانه خود به برادران و خواهران فلسطینی شدت بخشیده است، و به ویژه در جنوب لبنان به قصد نابودی مبارزان فلسطینی، پیاپی خانه و کاشانه ایشان را بمباران می کند. من از عموم مسلمانان جهان و دولت های اسلامی می خواهم که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن، به هم بپیوندند. و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است، و می تواند تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان روز قدس انتخاب، و طی مراسمی هم بستگی بین المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزی مسلمانان را بر اهل کفر خواستارم.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

و بدین سان پیام امام راحلمان، نور امید به دل مظلومان فلسطینی تاباند و میلیون‌ها انسان آواره و مبارز را برای مقابله عملی با توطئه‌های رژیم اشغالگر قدس و آمریکای جهانخوار مصمم‌تر و استوارتر کرد. پیام امام خمینی ـ رضوان‌الله تعالی علیه ـ نقطه عطفی در مبارزات ملت فلسطین شد و به تاریخچه طولانی این مبارزه، اصالت بخشید.

سردارآزادی:راهپیمایی روز قدس تا روز آزادی کامل فلسطین ادامه دارد

سردار عبدالرضا آزادی معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با «تهران نیوز» در خصوص اهمیت روز قدس می گوید:روز جهانی قدس از امام خمینی (ره) به یادگار مانده و حضرت امام با دور اندیشی و تدبیری خردمندانه و حکیمانه برای دفاع از ملت مظلوم فلسطین روز قدس را بنیان نهادند.

وی می افزاید:روز قدس روزی است که مسلمانان و آزادگان جهان نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی و وحدت و همدلی خود در مقطع زمانی حساس کنونی در دفاع از ملت مظلوم فلسطین را نشان دهند.

سردار آزادی

معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین در ادامه ضمن دعوت از آحاد مردم برای  حضور در راهپیمایی روز قدس، خاطرنشان می کند: گذشت زمان منجر به فراموشی آرمان فلسطین و روز جهانی قدس نخواهد شد و تا آزادی کامل فلسطین مظلوم این تلاشها ادامه خواهد یافت.

حجت الاسلام دری:روز قدس،روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین است

حجت الاسلام دری مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر سازمان بسیج در گفتگو با «تهران نیوز» با اشاره به تلاش دشمن برای به فراموشی سپرده شدن قضیه فلسطین، می گوید: تلاش دشمن برای به فراموشی سپردان اشغال قدس بیانگر امر ضرورت حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس را پررنگ تر می کند و مردم جهان اسلام باید در چنین روزی با آمدن به خیابان ها، فریاد آزادسازی قدس را سر دهند و به جهان نشان دهند که مسئله قدس مسئله ساده ای نیست که بتوان از آن چشم پوشی کرد.

وی معتقد است که حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان نمایش نفرت عمومی از اقدامات جنایتکارانه صهیونیست ها است  و فرارسیدن چنین روزی،فرصتی دیگر برای تجدید پیمان مسلمانان جهان با آرمان های امام خمینی(ره) است.

حجت الاسلام دری

حجت الاسلام دری می افزاید:مطمئنا مردم ولایتمدار ما پرشورتر از گذشته در راهپیمایی روز قدس حضور خواهند داشت و دشمنان اسلام به خصوص رژیم صیونیستی را نابود خواهند کرد.

وی خاطرنشان می کند: مردم با مشت‌های گره کرده در آخرین جمعه ماه رمضان در راهپیمایی حضور خواهند داشت و نفرت و انزجار خود را از دشمنان اسلام اعلام خواهند کرد و از مردم مظلوم فلسطین حمایت می‌کنند.

دری مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر سازمان بسیج در پایان با بیان این که ملت آزاده دنیا به شدت از جنایت های آل سعود در یمن و بحرین که با حمایت صهیونیست ها صورت می پذیرد عصبانی هستند می افزاید: در راهپیمایی روز جهانی قدس مسلمانان جهان یک صدا بیزاری خود را از حامیان این رژیم سفاک از جمله آمریکای جهانخوارو شعار آزادی قدس شریف را سر می دهند.

سردارمسجدی: روز قدس روز حمایت از ستم‌دیدگان و مظلومین

سردار ابوالفضل مسجدی مسئول روایتگری و زیارتگاه‌های کل سپاه در گفتگو با «تهران نیوز» با اشاره به اهمیت برگزاری راهپیمایی روز قدس می گوید: روز قدس روز فریاد مسلمین است و چنین روحیه استکبارستیزی و ظلم‌ناپذیری مردم ایران برگرفته از آموزه‌های قرآن و فرامین امام خمینی(ره) است.

وی می افزاید: روز قدس روز حمایت از ستم‌دیدگان و مظلومین جهان به‌ویژه امت رنج دیده فلسطین است که در سایه ظلم استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی ایستادگی و پایداری می‌کنند.

به گفته سردار مسجدی، بی‌شک نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس از سوی حضرت امام خمینی(ره) را باید به‌عنوان نقطه عطفی در رهبری حکیمانه آن پیر فرزانه در جهان اسلام و ودیعه‌ای ارزشمند از سوی خداوند به انقلاب اسلامی و مردم مسلمان و ستم‌دیده جهان قلمداد نمود.

سردار مسجدی

سردارمسجدی با بیان اینکه روز جهانی قدس و اهمیت برگزاری راهپیمایی این روز در حمایت از فلسطین و قوت قلب دادن به رزمندگان فلسطینی است، خاطر نشان می کند: برگزاری باشکوه و حضور پرشور و حماسی در راهپیمایی روز جهانی قدس، به فلسطینی‌ها ثابت می‌کند که تنها نیستند و حمایت معنوی مسلمانان و آزادی‌خواهان دنیا پشتیبان آن‌هاست.

مسئول مرکز راویان سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج در پایان با دعوت از مردم شهید پرور ایران برای حضور در راهپیمایی روز قدس تاکید می کند: برگزاری باشکوه راهپیمایی روز قدس دشمن را مأیوس کرده و موجب تقویت جبهه مقاومت می‌شود.

مسیرهای ٩گانه راهپیمایی روز قدس

مسیرهای ۹ گانه راهپیمایی روز قدس امسال توسط ستاد انتفاضه و قدس اعلام شد و طبق اطلاعیه این ستاد،راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران از ساعت ١٠:٣٠ از ٩ مسیر به سمت دانشگاه تهران آغاز می‌شود.

 مسیرهای راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران را به شرح زیر اعلام کرد:

مسیر شماره ١: مسجد امام حسین (ع)، میدان امام حسین، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ٢: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی (قلعه‌مرغی)، خیابان قزوین، خیابان کارگر، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ٣: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان ولی‌عصر (عج)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۴: مسجد امام زمان (عج)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۵: مسجد حضرت ابوالفضل (ع)، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۶: مسجدالمهدی (عج)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ٧: مسجدالجواد (ع)، میدان هفتم‌تیر، خیابان کریم‌خان، میدان ولی‌عصر (عج)، بلوار کشاورز، دانشگاه تهران

مسیر شماره ٨: مسجد امام جعفر صادق (ع)، فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ٩: مسجد حضرت امیر (ع)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

انتهای متن/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *