گفتگو/رئیس فراکسیون تولید ملی مجلس:

باید قوانین حمایت از تولید داخلی اجرایی شود/ کارخانه های تولیدی با ۴۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند

رئیس فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارخانه ها و مجتمع های تولیدی کشورمان با ۴۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند، گفت: باید با اراده قوی و روش های مدیریتی کارآمد، قوانین حمایت از تولید داخلی اجرایی شود.

پردیس خبر؛ حسین گروسی، رئیس فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی تهران نیوز با اشاره به اینکه هم اکنون واحدهای تولیدی با ۴۰ درصد ظرفیت تولید کالا کار می کنند، گفت: در حال حاضر کالاهای مختلفی که مشابه داخلی دارند در سطح بازار دیده می شود.
وی با بیان اینکه با وجود چنین شرایطی به کشوری واردات محور مبدل شده ایم، اظهار کرد: برخی افراد هستند که منافع شخصی خود را بر منافع ملی ترجیح می دهند از این رو این افراد باید شناسایی شده تا بتوان واردات کالا را مدیریت کرد.
گروسی با تاکید بر اینکه کشورهای حوزه خلیج فارس فرصت خوبی برای صادرات کالاهای ایرانی محسوب می شوند، افزود: تولید کنندگان باید کالاهای ایرانی را صادر کنند تا بتوان ایران را به سرزمین صادارت تبدیل کرد.
رئیس فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه نباید مجوز واردات کالاهای مشابه داخلی به کشورمان صادر شود، ادامه داد: برخی از کالاهای تولید شده در داخل کشورمان از کیفیت بالایی برخودردار هستند و تمام استانداردهای اروپایی را دریافت کرده اند.
وی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی قوانین مناسبی در راستای حمایت و صیانت از تولید داخلی و بومی مصوب کرده است، تصریح کرد: باید برای اجرای چنین قوانینی اراده قوی وجود داشته باشد.
گروسی ضمن تاکید بر اینکه باید از توان داخلی حمایت حداکثری انجام داد، خاطرنشان کرد: دولتمردان باید تمام توان خود را بکار ببرند و با بهره گیری از روش های مدیریت کارآمد، این قوانین را در راستای ایجاد رونق در عرصه کسب و کار عملی کنند.

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *