روز دوم رزمایش پیامبر اعظم (ص) آغاز شد

اجرای سه نوع عملیات امنیتی- تهاجمی و بازپس‌گیری پاسگاه از تروریست‌ها/ اجرای عملیات تخریب تهاجمی برای اولین بار/دیدار سرداران سپاه با سران طوایف سیستان و بلوچستان

روز دوم رزمایش بزرگ امنیتی پیامبر اعظم (ص) صبح امروز در منطقه عمومی میرجاوه در جنوب شرق کشور آغاز شد.

به گزارش پردیس خبر به نقل از راه دانا؛ روز دوم این رزمایش لحظاتی قبل در منطقه عمومی میرجاوه در جنوب شرق کشور آغاز شد.

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در جمع خبنرگاران اظهار داشت: امروز سه نوع عملیات در این مرحله از رزمایش اجرا می‌شود که عملیات اول عملیات کمین به ستون دشمن که از مرز نفوذ کرده و به داخل آمده است.

پاکپور تاکید کرد: طبق سناریوی رزمایش دشمن می‌خواهد دو عملیات راه‌بندان و حمله به پاسگاه در عمق را انجام دهم که عملیات دوم ما بازپس‌گیری پاسگاه از دشمن است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: عملیات سوم امروز نیز مرتفع کردن راه‌بندان تروریست‌هاست که با آتش سنگین صورت می‌گیرد.

پاکپور با بیان اینکه در این رزمایش عمدتا اقدامات امنیتی- تهاجمی انجام می‌دهیم، گفت: در این رزمایش برای اولین بار عملیات تخریب تهاجمی را اجرا می‌کنیم.

وی همچنین از حضور پررنگ بالگردهای هوانیروز و شلیک به مواضع دشمن خبر داد.

در حاشیه دومین روز برگزاری این رزمایش، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران و سردار محمد پاکبور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با ۱۵ سرطایفه و ۵۰ سرتیره قبایل اهل تسنن سیستان و بلوچستان دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار صمیمانه سرداران سلامی و پاکپور از همکاری این قبایل با نیروهای نظامی در جنوب‌شرق کشورمان برای مبارزه با اشرار تشکر کردند.

همچنین نمایندگان این قبایل نیز از نیروهای نظامی در تأمین امنیت و برقراری آرامش در منطقه تجلیل به عمل آورند.

نکته قابل‌توجه در برگزاری رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص) حضور بسیجیان اهل سنت این قبایل است.

ادامه دارد …

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *