شهردار پردیس:

۴۰ برنامه در دهه فجر توسط شهرداری پردیس برگزار شد

شهردار پردیس از برگزاری ۴۰ عنوان برنامه فرهنگی در دهه فجر امسال توسط این شهرداری سخن گفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، محمد لاله شهردار پردیس ساعتی پیش با حضور در جمع خبرنگاران در رابطه با مراسم جشن دهه فجر ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقاب اسلامی گفت: یاد و خاطره شهدای انقلاب که با نثار خون خود شجره طیبه انقلاب که سال ۵۷ به دست مبارک امام راحل غرس شد را آبیاری کردند گرامی می داریم.

وی اضافه کرد: بذر این نهال سالیان پیش از آن کاشته شد که با مجاهدت های فراوان و تقدیم شهدای بسیار نگهداری شده بود.

لاله افزود: ثمره این مجاهدت و رشادت ها در بهمن ماه سال ۱۳۵۷ حلاوت و شیرینی را نثار مردم ایران کرد.

شهردار پردیس تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب فرهنگ ایثار، شهادت و از خودگذشتگی که ملت ایران داشتند نهال تنومند آن روز نه تنها خاور میانه را در برگرفته بلکه در تمام جهان قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه امروز حل هیچ مشکلی در جهان بدون در نظر گرفتن نقش جمهوری اسلامی ایران قابل برطرف شدن نیست، خاطر نشان کرد: این امر نشان دهنده اقتدار نظام ما و همان هدفی است که امام راحل دنبال می کردند.

شهردار پردیس اظهار داشت: بزرگترین آرزوی امام خمینی (ره) صدور انقلاب به فراتر از مرز ها توسط مستضعفین بوده که امروزه در جای جای دنیا شاهد این حرکت هستیم.

لاله با اشاره به برگزاری ۴۰ برنامه فرهنگی در دهه فجر سال جاری توسط شهرداری پردیس، بیان کرد: برگزاری سه جشن بزرگ در برنامه هایی بود که توسط شهرداری اجرا شد، اولین جشن در مجتمع غدیر (هسا) پس از آن جشن بزرگی با محوریت کودکان در سالن شهدای گمنام و جشنی دیگر امروز با حضور تمام اقشار و مردم شهر برپا شد.

وی توضیح داد: این جشن با حضور و استقبال چشم گیر همشهریان همراه بوده و برپایی مراسم گرامی داشت یاد و خاطره عملیات و الفجر هشت با همکاری سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و مسجد الغدیر از دیگر برنامه های متنوع این شهرداری است.

لاله افزود: طی شب های گذشته ۴ برنامه با مضمون روشنگری اهالی شهرستان و با همکاری مسجد امام علی (ع) برگزار شد.

شهردار پردیس از برپایی غرفه ها و نمایشگاه های متنوع فرهنگی با حضور اقشار مختلف شهری سخن گفت.

وی خاطر نشان کرد: این مراسم با هدف گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل برگزار می شود. پیروزی که در سال ۵۷ برای مردم ایران حاصل شد سبب شده تا در کنار آن پیروزی شاهد اقتدار، امنیت و پیشرفت در همه عرصه های علمی بخصوص در حوزه علوم روز، دانش بنیان و جدید دست یافته ایم که سهم تولید بخشی از علم در کل دنیا متعلق به کشور ماست.

لاله گفت: برای این پیروزی ها باید جشن گرفته و مراسم بزرگداشتی برگزار کرد، هرساله این برنامه ها در سطح کشور و جای جای دنیا که شهروندان ایرانی در آن ساکن هستند برگزار می شود.

شهردار پردیس تاکید کرد: شهر و مردم پردیس از دیگر انسانهای کشورمان جدا نبوده و با برگزاری جشن هایی به این مناسبت پیروزی ها و یاد شهدا و امام راحل (ره) را گرامی می داریم.

وی اظهار داشت: امیدوارم همه ما رهرو راهی باشیم که مد نظر امام خمینی (ره) بوده، هم اکنون نیز مقام معظم رهبری به آن توجه دارند و بتوانیم در ظل توجهات حضرت بقیه الله اعظم از آرمانهایی که امروز به واسطه نظام مقدس جمهوری اسلامی داریم بخوبی نگهداری کرده و آن را به دست صاحب اصلیش برسانیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *