گفتگو/رئیس فراکسیون توسعه صادرات غیرنفتی:

اقتصاد مقاومتی با کاهش سهم نفت در بودجه عملی می شود/ دستگاه دیپلماسی صادرات کالای ایرانی را تسهیل کند

رئیس فراکسیون توسعه صادرات غیرنفتی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با همراهی سفارتخانه ها و همکاری دستگاه دیپلماسی کشورمان می توان صادرات کالای ایرانی را تسهیل کرد، گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی در دوران پسا برجام باید سهم نفت در بودجه اداره کشور را کاهش داد.

به گزارش پردیس خبر حسین امیری خامکانی، رئیس فراکسیون توسعه صادرات غیرنفتی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی تهران نیوز؛ با اشاره به اینکه امروزه دولت باید مشکل واردات بیش از اندازه را رفع کند، گفت: باید هرچه می توانیم واردات را سخت و صادرات را برای تولیدکنندگام کشورمان راحت تر کنیم.
وی با بیان اینکه خوشبختانه وضعیت صادرات کالاهای غیر نفتی نسبت به ۲ سال گذشته رشد داشته است، اظهار کرد: دولتمردان باید برای ایجاد شتاب در صادرات کالای ایرانی در دوران پسا برجام، ضوابط گمرکی و امور اداری را تسهیل کنند تا بتوان در بازارهای سراسر دنیا حضور یافت.
امیری خامکانی با تاکید بر اینکه می توان با ارائه تسهیلات بانکی به تولید کنندگان کمک خوبی به رشد اقتصادی و تولید کالای ایرانی کرد، افزود: با تحقق این امر در ادامه صادرات به سایر کشورهای دنیا انجام خواهد شد.
رئیس فراکسیون توسعه صادرات غیرنفتی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با همراهی سفارتخانه ها می توان صادرات کالای ایرانی را تسهیل کرد و این امر از طریق همکاری دستگاه دیپلماسی کشورمان امکان پذیر است، تصریح کرد: دیپلمات های کشورمان باید دیپلماسی بازاریابی شان را قوی کنند تا بتوانند از صادرات کالا حمایت کنند.
وی یادآور شد: بازار برخی کالاهای ایرانی در بازارهای دنیا با مشکل مواجه شده است که محصولاتی مانند پسته و زعفران از جمله این کالا ها هستند.
امیری با ضمن تاکید بر اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی در دوران پسا برجام باید سهم نفت در بودجه اداره کشور را کاهش داد، خاطر نشان کرد: برای دستیابی و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی باید صادرات کالاهای غیر نفتی را توسعه دهیم زیرا ظرفیت خوبی در این زمینه وجود دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *