فرمانده سپاه پردیس:

۳۵ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس اجرا می شود/ گلایه فرمانده سپاه از عملکرد شورای شهر و شهرداری بومهن

فرمانده سپاه شهرستان پردیس از برگزاری ۳۵ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس خبر داده و از عدم همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر بومهن گلایه کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، برادر پاسدار حمیدرضا توسلی فرمانده سپاه شهرستان پردیس در خصوص هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دو سال گذشته یک برنامه نمایشی تحت عنوان مردان آسمانی را در سطح شهرستان برگزار کردیم که اجرای آن اثر خیلی خوبی در بین جوانان داشت.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته امکان برگزاری چنین نمایشی میسر نشد، ادامه داد: امسال نمایشی را برای اجرا طی ۴ شب در سطح شهرستان و در فضای باز تدوین کرده ایم.

توسلی با بیان اینکه نمایش واقعه غدیر در سال جاری برگزار نمی شود، تصریح کرد: برنامه واقعه غدیر را به مدت چند سال اجرا کردیم که شهرستان به نوعی اشباع شد و امسال با توجه به نزدیکی هفته دفاع مقدس نمایش را به سمت و سوی این هفته سوق داده و تصمیم به اجرای برنامه ستارگان درخشان شهدای قهرمان گرفتیم.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس در خصوص این نمایش توضیح داد: مضمون این نمایش معرفی الگوهای قهرمان مثل شهدا است، که از فلسفه حجاب و انقلاب شروع شده و تا شهدای هسته ای و اقداماتی که امروز اتفاق می افتد ادامه دارد.

وی از برگزاری مراسم یادواره شهدا در پنجم مهر ماه سخن گفته و افزود: طبق قول های داده شده استاندار تهران مهمان این یادواره که در شهر پردیس برگزار می شود خواهد بود، برنامه جامع و کاملی در کنار تپه نور الشهدا برای تبیین بحث دفاع مقدس تهیه شده است.

توسلی با تاکید بر اجرای تبلیغات میدانی و فضاسازی شهری در سطح شهرستان از سرکشی و دیدار با خانواده شهدا خبر داده و گفت: به دلیل اینکه در دهه امامت و ولایت هستیم تصمیم داریم از خانواده شهدای سادات بازدید و سرکشی به عمل آوریم که این مهم را همراه با مسوولین شهرستانی و بنیاد شهید برگزار خواهیم کرد.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس خاطر نشان کرد: برنامه ریزی و تصمیم گیری ها به این صورت است که پایگاهها و حوزه های مقاومت بسیج از خانواده تمام شهدای حاضر در منطقه استحفاظی خود بازدید بعمل آورند.

وی از سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه به مناسبت هفته دفاع مقدس سخن گفته و تاکید کرد: طبق سنوات گذشته رژه نیروهای مسلح را در شهرستان خواهیم داشت، اما به دلیل تداخل برنامه ها و کثرت ماموریتهای محوله امکان برگزاری این رژه در ۳۱ شهریور وجود نداشته و طبق تصمیماتی که در جلسات شهرستانی اتخاذ شده این رژه را در چهارم مهر ماه اجرا می کنیم.

توسلی بیان کرد: در هفته دفاع مقدس سال جاری سومین مجمع عالی بسیج شهرستانی، با ریاست امام جمعه محترم در سطح شهرستان برگزار خواهد شد، که این مجمع عالی متشکل از نخبگان چند موضوع مهم در حوزه های فرهنگی و اقتصادی را دنبال کرده و تصمیماتی با تشکیل اتاق فکر و کارگروههای تخصصی گرفته می شود.

این مقام مسوول اظهار داشت: یکی از برنامه های مجمع عالی بسیج ارایه گزارش مهمترین کارگروهها بخصوص فرهنگی و اقتصاد مقاومتی است. ما در مجمع گذشته در مورد موضوعات و معضلات فرهنگی به بحث و تبادل نظر پرداختیم که تصمیمات خیلی موثری در این مجمع اتخاذ شده و بعد از آن اقدامات موثری انجام شد که در روز برگزاری مراسم بصورت نفصل اعلام خواهیم کرد.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس با یادآوری برگزاری برنامه آبروی محله طی دوسال گذشته گفت: بعضی از خانواده شهدا که در سطح شهرستان ما ساکن هستند شهیدشان در این شهرستان نیست و بعضاً اهالی محله و ساکنین مجتمع هایی که همجوار این خانواده شهید هستند این خانواده را نمی شناسند. ما با برگزاری برنامه آبروی محله در آن مناطق این خانواده را معرفی می کنیم تا همسایگان با آنها آشنا شده و حرمت این خانواده ها حفظ شود.

وی بیان کرد: عطر افشانی مزار شهدا را بصورت متفاوت از سال های گذشته خواهیم داشت به این صورت که دو مکان را برای حضور مسوولین شهرستانی برنامه ریزی کرده و الباقی اماکن توسط فرماندهان حوزه های مقاومت و بخشداران عطر افشانی و گلباران می شود.

توسلی ادامه داد: ۳۵ عنوان برنامه را جهت اجرا در هفته دفاع مقدس برنامه ریزی کرده ایم که مهمترین آنها را اعلام کردم، علاوه بر این برنامه ها غرفه اقتصاد مقاومتی و نمایشگاه اقتصاد مقاومتی را در شهر پردیس خواهیم داشت که قرار است از عزیزانی که در حوزه اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان فعالیت می کنند از جمله کار آفرینان نمونه دعوت بشوند تا مردم در این غرفه ها ضمن آشنایی با این افراد، بتوانند محصولاتشان را با کمترین قیمت خریداری بکنند.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس تاکید کرد: طی سال گذشته در اردوهای جهادی ۱۸ هزار دست از لباسهای دانش آموزان را با کمک آموزش و پرورش دوختیم، امسال هم با دعوت از عزیزانی که در حوزه اقتصاد مقاومتی بخصوص لوازم التحریر فعالیت می کنند تصمیم داریم محیطی را فراهم کنیم تا عزیزان و شهروندانمان بتوانند با کمترین هزینه در این مقطع زمانی وسایل مورد نیازشان را دریافت و تهیه بکنند.

وی با اشاره به برخی از فعالیتهای انجام شده در قالب اقتصاد مقاومتی و اردوهای جهادی اضافه کرد: با توجه به هزینه های بالایی که مجموعه های درمانی دارد برای مناطق محروم شهرستانمان اعزام تیم ویزیت رایگان را با همکاری اداره بهداشت و بسیج جامعه پزشکی برنامه ریزی کرده ایم.

توسلی تاکید کرد: طبق تفاهم نامه بسیج دانش آموزی و اداره آموزش و پرورش به تمامی مدارس راوی اعزام خواهیم کرد و تمام دانش آموزان سطح شهرستان از روایت گری این عزایزان بهره مند خواهند شد.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس از تهیه بسته فرهنگی توسط مجموعه ایثار گران و حفظ آثار خبر داده و بیان کرد: این دوستان فضاهایی را به شکل یادمان شهدا در مدارس ایجاد کرده اند که دانش آموزان می توانند با حضور در این یادمان ها اقدامات خوبی را انجام بدهند. مثلاً با هماهنگی بعمل آمده در هنرستان شهر پردیس قرار بر این شد که کالک و نقشه عملیات های دفاع مقدس را در اختیار دانش آموزان گذاشته و آنها نیز در قالب چند تیم و در حوزه عمرانی این عملیاتها را در فضای باز و روی زمین پیاده بکنند. به بهترین تیمی که این کار را انجام می دهد در سطح شهرستان هدیه خیلی خوب زیارت آقا علی ابن موسی الرضا (ع) را هدیه می کنیم، با اجرای این برنامه دانش آموزان با موضوع در گیر می شوند و در جریان اوضاع قرار می گیرند.

این مقام مسوول گفت: تمام برنامه های ما در شهر پردیس برگزار می شود.

وی ادامه داد: متاسفانه دو ماه پیش از شهرداری و شورای اسلامی شهر بومهن نسبت به برگزاری یک جلسه درخواست کرده ایم و جلسه هم برگزار شد، اما این افراد در جلساتی که در فرمانداری و سپاه شهرستان در خصوص برنامه های هفته دفاع مقدس برگزار شد حضور پیدا نکردند.

توسلی افزود: دو ماه پیش برنامه هایمان را به آنها اعلام کرده و قرار بود، نمایشگاه هنرهای تجسمی و یک یادواره شهدا در شهر بومهن برگزار شود که متاسفانه عدم همکاری شورا باعث شد که ما نتوانیم نسبت به برنامه ریزی و اجرای آن اقدام بکنیم و فکر می کنم برنامه خاصی در شهر بومهن نداشته باشیم.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس تاکید کرد: ما تمام برنامه هایمان را در شهر پردیس بعلت پشتیبانی شهردار اجرا خواهیم کرد.

وی با اشاره به عدم حضور شهرداری و شورای اسلامی شهر بومهن در جلسه فرمانداری شهرستان، خاطر نشان کرد: فکر می کنم موضوع هفته دفاع مقدس برای آنها اهمیتی ندارد و قرار نیست در هفته دفاع مقدس هیچ اقدامی انجام دهند.

توسلی اضافه کرد: ما تا به امروز در حوزه شهری بومهن عملکرد آنچنانی از شورای این شهر ندیده ایم.

این مقام مسوول شهرستان پردیس اظهار داشت: در خصوص اعزام دانش آموزان به مناطق جنگی و دفاع مقدس کمکی ندیده ایم و با یاری شهرداری پردیس بود که توانستیم دانش آموزان را به این مناطق اعزام بکنیم.

وی توضیح داد: سال گذشته هم بعلت همین عدم همکاری هیچ اتفاقی در شهر بومهن رخ نداد ما از خداوند متعال می خواهیم این دوستان را هدایت بکند تا در این مقطع زمانی که تمام هجمه دشمن به این سمت و سو است، متوجه بشوند که یک کاری باید انجام بشود.

توسلی گفت: با شهردار بومهن صحبت کردیم او گفت: «من مشکلی ندارم»، اما شورای شهر با توجه به گذشت دو ماه از ارسال برنامه ها و حضور معاون اجرایی سپاه در جلسه ای که خود شورای شهر گذاشته بودند اتفاقی نیفتاده و حمایتی نشد.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس اظهار داشت: از شهردار پردیس خواهش کردیم که وسیله حمل و نقل را در اختیار ما قرار بدهند تا بتوانیم عزیزان بومهنی را برای استفاده از برنامه ها به شهر پردیس منتقل کنیم تا این عزیزان از برنامه ها بی بهره نباشند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *