عضو هیات رئیسه مجلس مطرح کرد:

برخی با انگیزه های مغرضانه سیاسی بدنبال از بین بردن شورای نگهبان هستند/ انتخابات جای ایجاد هرج و مرج نیست

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی معتقد است که متاسفانه برخی افراد با انگیزه های مغرضانه سیاسی به جهت رسیدن به نتیجه دلخواهشان، به دنبال از بین بردن نظام ساده انتخابات مردمی با هر وسیله ای هستند لذا باید تاکید کرد که عرصه انتخابات جای ایجاد هرج و مرج نیست.

محمد دهقان، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی تهران نیوز؛ با اشاره به هجمه های صورت گرفته طی روزهای گذشته علیه شورای نگهبان، گفت: با کمی تامل می توان دریافت که در هیچ نقطه ای از جهان، هیچ انتخاباتی بدون نظارت و اجرای قانون برگزار نمی شود.
وی با بیان اینکه شورای نگهبان موجب نظم دهی به امور انتخابات می شود، اظهار کرد: باید تاکید کرد که عرصه انتخابات جای ایجاد هرج و مرج نیست زیرا این مرجع باعث انتخابات دقیق تر کاندیداها از سوی مردم می شود.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حجمه وارد کردن به شورای نگهبان ناشی از تفکری است که به دنبال هرج و مرج انتخاباتی است، ادامه داد: متاسفانه برخی افراد با انگیزه های مغرضانه سیاسی به جهت رسیدن به نتیجه دلخواهشان، به دنبال از بین بردن نظام ساده انتخابات مردمی با هر وسیله ای هستند.
دهقان با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها برگزاری انتخابات پیچیده و سخت تر از انتخابات در کشورمان است، افزود: قوانین ساده ای در کشورمان برای برگزرای انتخابات وجود دارد ولی با وجود این قوانین برخی می خواهند با ناکارآمد کردن شورای نگهبان که حافظ نظام اسلامی است، مسائل خودشان را مطرح کنند.
وی ضمن بیان اینکه برخی افراد و جریان ها مخالف شورای نگهبان بود ولی نظام را قبول دارند، گفت: این افراد تا جایی نظام را قبول دارند که همه چیز به نفع خودشان تمام شود لذا وقتی شرایط به ضرر گروه شان رقم زده شود، آن وقت اقدام به مخالفت با نظام در عصه های مختلف می کنند.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنانی که در خصوص تضعیف جایگاه شورای نگهبان مطرح شده است، خاطرنشان کرد: برخی افراد که چنین مطالبی را مطرح می کنند، ساده لوح بوده و می توان گفت که تحت تاثیر جریان های فکری دیگر هستند.

 

انتهای متن/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *