امنیت ملی قزاقستان:

۳ گروه افراطی بازداشت شده در قزاقستان توسط داعش هدایت می‌شدند

کمیته امنیت ملی قزاقستان اعلام کرد ۳ گروه افراطی که در ماه آگوست سال جاری در این جمهوری بازداشت شدند، توسط داعش هدایت می‌شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از فارس، کمیته امنیت ملی قزاقستان اعلام کرد ۳ گروه افراطی که در تاریخ ۱۲ الی ۳۰ آگوست سال جاری در نتیجه عملیات ویژه نیروهای نظامی قزاقستان بازداشت شدند، از سوی گروه تروریستی داعش توسط اینترنت راهنمایی و هدایت می‌شدند.

بر اساس گزارش کمیته امنیت ملی قزاقستان، تاکنون مسیر دریافت منابع مالی این گروه تروریستی مشخص نشده و این مرکز در حال بررسی این موضوع می‌باشد.

این مرکز افزود: در رابطه به اینکه این گروه بازداشت شده توسط کدام یک از رهبران داعش حمایت می‌شدند، اطلاعی نیز در دست نیست.

در نتیجه عملیات ویژه نیروهای نظامی قزاقستان از ۱۲ تا ۳۰ آگوست ۱۰ نفر در استان غربی قزاقستان و ۱۱ نفر در استان «آکتوبه» این کشور، در مجموع ۲۱ نفر به اتهام افراط گرایی و برنامه‌ریزی برای انجام عملیات ترویستی دستگیر شدند.

در محل سکونت بازداشت‌شدگان اسلحه گرم، مهمات، مواد منفجره، چاقو، نوشته‌های افراطی و ویدئوهای تبلیغاتی سازمان‌های ترویستی بین‌المللی کشف و مصادره شدند.

ضمن بازرسی همچنین کاغذ مخصوص، تجهیزات کامپیوتری، دستگاه‌ کپی و اسکناس‌های تقلبی کشف شدند که اعضا یکی از این گروه‌های افراطی برای تأمین مالی فعالیت‌های خود استفاده می‌کردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *