استاندار تهران:

۳ پروژه عمرانی در پردیس افتتاح شد / ۸۰۰ پروژه عمرانی در استان تهران افتتاح می شود

استاندار تهران در حاشیه افتتاح ۳ پروژه عمرانی در شهر پردیس، از افتتاح ۸۰۰ پروژه عمرانی در سطح استان تهران سخن گفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر سید حسین هاشمی استاندار تهران ظهر امروز در حاشیه بازدید و افتتتاح چند طرح عمرانی در شهر پردیس، در خصوص طرح ‌ها و بودجه هزینه شده، ضمن تبریک دهه فجر، به خبرنگاران گفت: امروز سه پروژه عمرانی شامل پد استاندارد بالگرد، دارالقرآن و ساختمان اداره ارشاد اسلامی در شهر پردیس افتتاح شده و پروژه‌های دیگری مانند تصفیه‌ خانه فاضلاب در اسفند ماه به بهره‌ برداری می ‌رسد.

استاندار تهران و قایم مقام شورای شهر پردیس با اشاره به اینکه برخی دیگر از پروژه های شهرداری پردیس در اسفند ماه آماده بهره برداری می شود ابراز داشت: با توجه به وجود شناخت از شهرستان پردیس با خواسته های مردم آشنایی دارم و می داننم که وضعیت مسکن مهر یکی از این درخواستها است.

وی ادامه داد: روز گذشته آقای مهر آبادی قایم مقام وزیر در پروژه مسکن مهر اعلام کرد تا پایان شهریور ماه سال آینده تمام پروژه های مسکن مهر استان تهران افتتاح می شود.

هاشمی تصریح کرد: البته امکان دارد تعدادی از پروژه های مسکن مهر بعلت مشکلات قضایی شامل زمان بیشتری شوند اما سایر پروژه ها تا پایان شهریور ماه سال آتی به اتمام خواهد رسید.

استاندار تهران تاکید کرد: علاوه بر این مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان از سوی دولت برای رفع مشکلات مسکن مهر پردیس اختصاص یافته است، برای تکمیل زیر ساختها در کل کشور ۸۰۰ میلیارد تومان اوراق خزانه و ۲۰۰ میلیارد تومان منابع نقدی مصوب و ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: رییس جمهور به صورت کتبی و شفاهی دستورات لازم را برای اتمام این موارد صادر کرده و امیدواریم مسکن مهر با وجود مشکلات بسیار تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شود.

هاشمی اضافه کرد: تنها مسکن مهر ناتمام مانده در استان تهران متعلق به شهر پردیس است، که بعلت انتخاب اشتباه مکان کارهای زیرساختی دچار مشکل شده و منبع مالی برای انجام عملیات های سنگین عمرانی پیش بینی نشده بود.

استاندار تهران ادامه داد: دولت تصمیم گرفته پروژه مسکن مهر را به اتمام برساند و منابع مختلفی را برای انجام این امر اختصاص داده تا واحدهای مسکونی پس از تکمیل زیرساختهایی از قبیل آب، برق، گاز و … به متقاضیان تحویل داده شوند.

وی با اشاره به اینکه دستور داده شده هیچ واحدی بدون امکانات به متقاضیان تحویل داده نشود، خاطر نشان کرد: این مورد مدنظر وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته و هرکجا که واحدها تحویل داده می شوند امکانات کامل را دارا هستند.

هاشمی در رابطه با قطع شدن آب در کارگاه های فاز ۱۱ شهر پردیس در روز گذشته گفت: این مشکل تا ساعات آینده برطرف خواهد شد و با توجه به کاهش بودجه نفت هرگز اجازه توقف طرح ها صادر نشده و این مشکل به زودی مرتفع خواهد شد.

استاندار تهران اظهار داشت: امسال تعداد و اعتبار پروژه های عمرانی افزایش یافته و ۸۰۰ پروژه دولتی، خصوصی و تعاونی کوچک و بزرگ با اعتبار بیش از ۴۵۰۰ میلیارد تومان در استان تهران افتتاح می شود.

وی افزود: افتتاح این حجم از پروژه ها نشان می دهد که با تمام مشکلات مالی که دولت در سال ۹۴ با آن مواجه بود، طرح و توسعه را در اولویت فعالیت های خود قرار داده است.

هاشمی توضیح داد: با توجه به تلاش دنیا در راستای ایجاد مشکل برای کشورمان، با تدبیر مقام معظم رهبری، مردم و تلاش دولت فعالیت ها پیشرفت داشته و این روند ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *