مدیرکل فنی معانت خبر سازمان صدا و سیما:

نقش صدا و سیما در پدافند غیر عامل به نقش کلاسیکی آن برمیگردد/ شبکه تهران سراسری و شبکه پایتخت راه اندازی می شود

مدیرکل فنی معانت خبر سازمان صدا و سیما از سراسری شدن شبکه تهران و راه اندازی شبکه خبر سخن گفته و اظهار داشت: نقشی که صدا و سیما به طور خاص در پدافند غیر عامل دارد به نقش کلاسیکی بر می گردد که رسانه ها در بحث آموزش و فرهنگ سازی دارند.

خواجه جعفری مدیرکل فنی معانت خبر سازمان صدا و سیما در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه پدافندی شهر بومهن ما بین شهرداری بومهن و دانشکده و پژوهشکده پدافند غیر عامل دانشگاه جامع امام حسین (ع) در جمع خبرنگاران اذعان داشت: نقشی که صدا و سیما به طور خاص در پدافند غیر عامل دارد به نقش کلاسیکی بر می گردد که رسانه ها در بحث آموزش و فرهنگ سازی دارند.

وی ادامه داد: بخش عمده ای از نقش پدافند غیر عامل در مدیریت بحرانها چه پیش از وقوع بحران چه در حین بحران ها و چه پس از بحران نقشهای آموزشی و فرهنگ سازی است که این نقش به طور خاص انتظار از رسانه ها و علی الخصوص رسانه ملی می رود نقش آموزشی و فرهنگ سازی در پدافند غیر عامل است.

جعفری در خصوص نشست برگزار شده توضیح داد: نشست برمبنای امضای تفاهم نامه پدافند غیر عامل بین شهرداری بومهن و دانشگاه امام حسین (ع) تنظیم شده بود برقرار شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: نقشی که بومهن با توجه به ویژگی هایش در استان تهران و محل قرار گیری و موقعیت جغرافیایی آن در شاهراه مواصلاتی بین راههای اصلی کشور دارد به نظر می رسد امضای این تفاهم نامه از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.

وی تاکید کرد: که با شمال کشور است و مجل خروج تهران است این تفاهم نامه به نظر می رسد که از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد و امید است که با امضای این تفاهم نامه و پژو هش ها و اتفاقاتی که خواهد افتاد در وضعیت بهتری به جهت پدافندی و مدیریت بحران قرار بگیریم.

مدیرکل فنی معانت خبر سازمان صدا و سیما اضافه کرد: با توجه به نقشی که شبکه ۵ سیما پیدا کرده است در تعریف جدید سازمانی بعنوان شبکه سراسری اقتصاد و خلا شبکه ای که در گستره استان تهران به اطلاع رسانی و خبر رسانی و ایفای نقش رسانه ای بپردازد مشهود بود.

جعفری خاطر نشان کرد: به این جهت در دوره مدیریت جدید سازمان صدا و سیما با حضور دکتر سر افراز تاسیس شبکه استانی تهران باعنوان شبکه پایتخت در دستور کار قرار گرفت و بصورت ویژه به آن پرداخته شد.

وی تاکید کرد: البته مسئولین امر در این مورد اطلاع رسانی لازم را خواهند داشت و این شبکه بصورت اچ دی در استان استان تهران و در آینده نزدیک پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *