معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران:

۱۰۰۰ یتیم تهرانی بدون حامی/متوسط سرانه هر یتیم ۲۴۶ هزار تومان

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران گفت: یکهزار کودک که سرپرست آنها بیمار یا وضعیت نامساعد اقتصادی دارند بدون حامی هستند.

پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر محمدهادی سیف در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، گفت: در حال حاضر بیش از ۹۴ هزار حامی در دو طرح اکرام ایتام و محسنین از حدود ۱۷ هزاریتیم و غیریتیم حمایت می کنند.

وی افزود: یکهزار کودک که سرپرست آنان بیمار یا وضعیت نامساعد اقتصادی دارند بدون حامی هستند و امید است تا پایان ماه مبارک رمضان با همکاری و مشارکت خیران برای این تعداد کودک نیازمند حامی یابی شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۹ هزار حامی مرد و بیش از ۴۴ هزار حامی زن هستند؛ تصریح کرد: بیش از ۹۰ هزار و ۳۰۰ حامی بومی استان تهران و سه هزار و ۸۶۲ نفر از حامیان در خارج از استان هستند؛ همچنین ۹۰ نفر از حامیان نیز مقیم خارج از کشور هستند.

سیف با اشاره به متوسط سرانه دریافت نقدی در طرح اکرام عنوان کرد: متوسط سرانه دریافت نقدی ماهیانه هر یتیم ۲۴۶ هزار تومان و فرزندان محسنین را یکصد و ۱۴ هزار تومان برآورد شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه طرح های اکرام ایتام و محسنین، از جمله طرح هایی هستند که کمیته امداد برای بهره مندی از مشارکت مردمی در رسیدگی به نیازمندان اجرا می کند؛ بیان کرد: طرح اکرام ایتام اختصاص به کودکانی دارد که پدر خود را از دست داده اند؛ طرح محسنین نیز مربوط به کودکانی است که یا پدر و مادر از یکدیگر جدا شده و تحت سرپرستی مادرشان هستند و یا اینکه پدرشان در قید حیات است، اما به هر دلیل قادر به تامین معاش خانواده نیست و تشخیص نیازمند بودن این خانواده ها توسط کارشناسان کمیته امداد انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه طرح اکرام ایتام از سال ۷۸ از سوی کمیته امداد اجرایی شده است، افزود: طرح اکرام ایتام برای حمایت های مادی و معنوی از فرزندانی است که دست روزگار آنان را از نعمت وجود پدر محروم کرده است.

سیف با بیان اینکه طرح محسنین هم از سال ۸۷ در کمیته امداد استان تهران پایه ریزی شد، گفت: طرح محسنین برای حمایت های مادی و معنوی از فرزندان خانواده های نیازمندی است پدر خانواده به دلیل کهولت، بیماری و از کار افتادگی و یا علل دیگرتوان اداره زندگی را ندارد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران خاطر نشان کرد: در طرح اکرام ایتام و محسنین حمایت فرزندان خانواده های تحت حمایت به حامیان علاقه مند واگذار می شود و هر حامی با پذیرفتن یک یا چند فرزند مشمول طرح اکرام، ماهیانه حداقل ۳۰ هزار تومان برای آنان واریز می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *