معاون اول رییس جمهور:

کشورمان نیازمند سالیانه یک میلیون شغل است / برای تولید شغل نیاز به سرمایه گذاری خارجی داریم

اسحاق جهانگیری در آیین افتتاح فاز اول تصفیه خانه پردیس گفت: کشور ما نیاز مند تولید سالیانه یک میلیون شغل است و برای تولید این میزان نیازمند به سرمایه گذاری خارجی در کشور هستیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور ساعتی پیش در آیین افتتاح فاز اول تصفیه خانه فاضلاب پردیس ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: نزدیک به یکی دو ماه پیش از آغاز انتخابات فضای کشور برای مشارکت حداکثری مردم تحت تاثیر قرار می‌گیرد اما حالا همه ما باید بپذیریم که از فضای انتخابات دور شده ایم.

وی با بیان اینکه روز بعد از انتخابات باید همه چیز به مانند گذشته برگردد تاکید کرد: انتخابات برای انتخاب یک نفر در راستای اداره امور اجرایی کشور برگزار می‌شود و هر کس بدون توجه به این که به چه شخصی روی داده است شهروند ایران است و همه مردم انتظار دارند فردی که انتخاب می شود در راستای خدمت مردم بکوشد.

جهانگیری با اشاره به اینکه رئیس جمهور منتخب باید تمام وعده های خود عمل کند، ادامه داد: ایران از هر جهت نیاز به توسعه دارد و این نیاز در برخی از بخشها بیشتر محسوس است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: جوانان به جز موارد اقتصادی مطالبات دیگری هم دارند که باید به آنها هم رسیدگی شود.

وی با اشاره به اینکه مسئله ی بیکاری از گذشته‌های دور پیش روی دولت‌ها بوده، خاطرنشان کرد: در زمان آقای خاتمی این مورد مطرح شد و تیمی مشخص شد که الزامات مورد نیاز جهت ایجاد سالیانه یک میلیون شغل را بررسی کند و این امر نشان می‌دهد از گذشته‌های دور مسئله بیکاری مورد توجه بوده است.

جهانگیری تصریح کرد: تقریبا در هر خانواده ایرانی یک جوان بیکار وجود دارد و ما از این موضوع تلخ رنج می‌بریم.

معاون اول رئیس‌جمهور توضیح داد: کشور جمهوری اسلامی ایران در بهترین سال ها ۷۰۰ هزار شغل ایجاد کرده که اقتصاد ما برای ایجاد یک میلیون شغل در سال بسیار ضعیف است.

وی بیان کرد: برای تولید این میزان شغل در سال نیازمند سرمایه گذاری کشورهای خارجی هستیم.

جهانگیری تاکید کرد: برای ایجاد اشتغال می‌بایست به بخش خصوصی نگاهی مثبت داشت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *