فرمانده سپاه پردیس خبرداد:

اعزام اتوبوس‌های مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی ساعت ۱۵ از پردیس/ برگزاری مراسم افطاری در مسجد الغدیر

رئیس کمیته اجرایی بیست‌وهشتمین مراسم سالگرد امام خمینی (ره) در شهرستان پردیس با اشاره به اعزام اتوبوس‌های مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی در ساعت ۱۵، گفت: همچنین مراسم افطاری در مسجد الغدیر شهر پردیس برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از صبح پردیس، حمید رضا توسلی پور در نشست خبری به مناسبت بیست‌وهشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در ناحیه مقاومت بسیج پردیس، اظهار کرد: برنامه‌های خوبی به جهت حضور زائران در حرم مطهر ایشان در سطح شهرستان پردیس در دستور کار است.
وی افزود: فرماندار شهرستان به عنوان محور اجرایی و رئیس ستاد می‌باشد و سه کمیته اجرایی، فرهنگی و پشتیبانی، پیگیری امور را بر عهده دارند؛ همچنین سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس نیز به‌عنوان دبیر این ستاد مشغول به‌کار گردیده است.
فرمانده سپاه شهرستان پردیس خاطرنشان کرد: فعالیت کمیته فرهنگی نیز با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، مسئولان فرهنگی شهرستان و مسئول فرهنگی سپاه در حال اجراست.
توسلی پور تأکید کرد: فعالیت کمیته پشتیبانی نیز با حضور شهرداران، بخشداران، اتاق اصناف و کارخانه سیمان شمال، با پشتیبانی سپاه پاسداران به عنوان رکن مهم این کمیته انجام می‌شود.

*تشکیل ستاد سالگرد ارتحال امام (ره) در پردیس

وی در خصوص بحث اجرایی تصریح کرد: مهم‌ترین مأموریت در این راستا، بر عهده کمیته اجرایی است که این مسئولیت از سوی فرمانداری شهرستان، به سپاه پاسداران شهرستان پردیس واگذارشده است و از یک ماه پیش جلسات خود را آغاز نموده است.
رئیس کمیته اجرایی بیست‌وهشتمین مراسم سالگرد امام خمینی (ره) در شهرستان پردیس گفت: سپاه پاسداران شهرستان پردیس، در درون خود ستادی به نام ستاد سالگرد ارتحال امام (ره) شکل داده است که مسئولیت آن بر عهده فرمانده ناحیه و معاون اجرایی سپاه می‌باشد.
توسلی پور اظهار داشت: علاوه بر این، چندین کمیته با عناوین کمیته بازرسی، پشتیبانی، ترابری تغذیه و اسکان ستاد ویژه گم‌شدگان از ابتدای اعزام تا لحظه بازگشت، مجهز به خط‌های ویژه تلفن، بی‌سیم، با سیم، موتورسیکلت و خودرو، همراه زائران شهرستان پردیس هستند و به ارائه خدمت می‌پردازند.
وی در خصوص تردد زائران شهرستان پردیس توضیح داد: در بحث کمیته ترابری، با توجه به عقد قرارداد با شرکت‌های اتوبوس‌رانی، بهترین اتوبوس‌ها در اختیار زائران این شهرستان قرار می‌گیرد تا این افراد با خیال آسوده بتوانند در این امر معنوی شرکت نمایند.
رئیس کمیته اجرایی بیست‌وهشتمین مراسم سالگرد امام خمینی (ره) در شهرستان پردیس افزود: همچنین در بحث تدارکات نیز تلاش‌های زیادی صورت گرفته است و علاوه بر استقرار ایستگاه‌های صلواتی، بسته‌های غذایی نیز در اختیار زائران قرار می‌گیرد؛ علاوه بر این در محل پارکینگ ضلع شمالی حرم، تیم تغذیه شهرستان پردیس مستقر هستند که پذیرای زائران در وعده افطار و شام می‌باشند.
توسلی پور خاطرنشان کرد: بحث فرهنگی یکی از مهم‌ترین موضوعات در این زمینه است که خوشبختانه شهرستان پردیس قریب به ۱۰ جلسه در این خصوص در محل سپاه پاسداران برگزار نمود؛ همچنین چهار جلسه شهرستانی نیز با حضور فرماندار و مسئولان شهرستانی برپا گردید.

*تهیه بسته‌های فرهنگی برای زائران حرم امام خمینی (ره)

وی تأکید کرد: از جمله فعالیت‌های فرهنگی در شهرستان پردیس، نصب بنر و فراهم نمودن بسته‌های فرهنگی حاوی پیام‌های ارزشی و سخنان امام راحل می‌باشد که در اتوبوس‌ها قرار داده می‌شود.
رئیس کمیته اجرایی بیست‌وهشتمین مراسم سالگرد امام خمینی (ره) در شهرستان پردیس، از تمهیدات امنیتی در خصوص شرکت در مراسم بزرگداشت امام راحل خبر داد و گفت: خوشبختانه نیروی انتظامی، پلیس راهور و فرمانده انتظامی شهرستان پردیس، همکاری خوبی در این زمینه دارند و پلیس راهور با حضور در کنار زائران، امنیت آن‌ها را تأمین می‌نماید.
توسلی پور از همکاری کمیته فرهنگی درون سپاه، امام جمعه، شهرداری‌های بومهن و پردیس، اتاق اصناف و شرکت عمران پردیس تقدیر و تشکر به عمل آورد و خاطرنشان کرد: ساعت حرکت اتوبوس‌ها به سمت مرقد مطهر امام راحل، روز ۱۴ خردادماه، ساعت ۱۵ از اماکن مشخص و اعلام‌شده می‌باشد.
وی تأکید کرد: علاقه‌مندانی که قصد حضور در مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در مرقد مطهر ایشان را دارند، می‌توانند با مراجعه به سازمان بسیج، اقدام به ثبت‌نام نموده و در این زیارت معنوی شرکت نمایند.
رئیس کمیته اجرایی بیست‌وهشتمین مراسم سالگرد امام خمینی (ره) در شهرستان پردیس تصریح کرد: علاوه بر برگزاری مراسم بزرگداشت در پایگاه‌های بسیج و مساجد، روز ۱۵ خردادماه نیز مراسم افطاری در مسجد الغدیر شهرستان پردیس، با همت شورا و پذیرایی کارخانه سیمان شمال برپا می‌شود تا اقدامی در جهت زنده نگه‌داشتن یاد امام امت و شهدای ۱۵ خرداد باشد.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *