گفت و گو/عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس؛

عبادی:دولت فلفور هفت کمیته برای اجرای کردن سند۲۰۳۰تشکل داده بود/ صحبت های روحانی قابل استناد نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سند بنیادی آموزش و پرورش کشور عنوان کرد: چرا دولت مخفیانه و سریع هفت کمیته برای اجرای کردن سند۲۰۳۰تشکیل می دهد اما یک کمیته برای اجرای سند تحول بنیادی داخلی تشکیل نداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر سید محمد باقر عبادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نماینده مردم بیرجند در گفت و گو با خبرنگار تهران نیوز، در خصوص سند ۲۰۳۰ گفت: هیات وزیران این سند را بدون هیچ گونه  اطلاع به مجلس یا اعضای شورای عالی انقلاب تصویب کردند و در این باره لازم بود که از مجلس و شورای عالی مشروت میگرفت.

عبادی اضافه کرد: تعهد ۲۰۳۰در دراز مدت لازم الجرا است و در صورتی که قسمتی از آن را اجرا نمی شود از سوی متعهدان به این سند در جهان مورد حجمه قرار خواهیم گرفت.

نماینده مردم بیرجند با اشاره به صحبت های اخیر روحانی مبنی بر اینکه به رهبر معظم انقلاب در رابطه با سند ۲۰۳۰ اطلاعات ناقص دادند اظهار کرد: حرف های روحانی قابل استناد نیست و این سخن از طرف مقام ارشد اجرایی کشور باعث تعجب است این در حالی است که شخص اول مملکت شرعا، عقلانا و قانونا حرف آخر را می زند.

عبادی افزود: اگر دولت صادق بود چرا درباره سند ۲۰۳۰نه مجلس و نه شورای عالی انقلاب را مطلع نکرده است و موضوع این تعهد را به طور کامل در صحن مجلس مطرح نکرده؟  اگر کاسه ای زیر نیم کاسه نبود پس در خوشبینانه ترین حالت اشتباه کرده است.

وی اذعان کرد: هم اکنون که مردم و مسئولان از این سند مطلع شدند دولت سعی دارد در پروسیه سیاسی از این تعهد حمایت می کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سند تحول بنیادی آموزش و پرورش کشور عنوان کرد: چرا دولت مخفیانه و سریع هفت کمیته برای اجرای کردن سند۲۰۳۰تشکیل می دهد اما یک کمیته برای اجرای سند بنیادی داخلی تشکیل نداد.

عبادی گفت: فرانسه،آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپای حاضر به امضای تعهد۲۰۳۰ نشدند و به گفته خودشان آن ها نیازی به این سند ندارند اما دولت مخفیانه این سند را به دور از چشم مسئولان امضا کرد.

وی با اشاره به وظیفه نظارت مجلس بر توافقات خارجی گفت: مجلس به عنوان یک عضو ناظر عملا در این موضوع دخالت می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *