تکرار ادعای تأییدنشده نماینده آمریکا در سازمان ملل:

باید ایران و نائبانش را از سوریه بیرون برانیم/ بشار اسد بایستی از سمتش کناره‌گیری کند

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد بامداد پنجشنبه بعد از نشست شورای امنیت پشت درهای بسته، به تکرار ادعاهای تأییدنشده علیه ایران پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از دانا؛ «نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد بامداد پنجشنبه بعد از نشست شورای امنیت پشت درهای بسته، به تکرار ادعاهای تأییدنشده علیه ایران پرداخت.

«هیلی» با بیان اینکه سوریه دیگر «نمی‌تواند محل امنی برای تروریست‌ها باشد» گفت لازم است که «ما ایران و نائبانش را از آنجا بیرون برانیم.»

وی این اظهارات را در حالی بیان کرد که در طول جنگ ۶ ساله سوریه شواهد متعددی در تأیید حمایت واشنگتن از گروه‌های تروریستی در این کشور خاورمیانه آشکار شده‌اند.

نیکلی هیلی از پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا آمریکا فکر می‌کند بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه بایستی از سمتش کناره‌گیری کند، پاسخ نداد. با وجود این، مارک تونر، سخنگوی موقت وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روز چهارشنبه گفت که موضع واشنگتن درباره رئیس‌جمهور سوریه تغییر نکرده است.

نماینده آمریکایی گفت: «سوریه نمی‌تواند محل امنی برای تروریست‌ها باشد و ما بایستی تضمین کنیم که ایران و نائبانش را از سوریه بیرون می‌رانیم.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *