فرماندار پردیس:

نباید معارف دینی را سبک بشماریم

فرماندار پردیس گفت: ذکر و توسل مرد باعث ایستادگی شده و تفاوتی با دنیا نداریم، تنها تفاوت ما با دنیا وجود چهارده معصوم بوده و نباید معارف دینی را سبک بشماریم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، عصر امروز نشست روسای هیٱت‌های مذهبی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه، مرتضی حیدری فرماندار، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی‌تبار رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس، محمد لاله شهردار و کوروش گلریز معاون شهردار پردیس، محمدرضا اقتداری رئیس اتاق اصناف شهرستان، نمایندگان نیروی انتظامی شهرستان با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و سرود ملی کشورمان در سالن آمفی‌تاتر شهرداری پردیس آغاز شد.
طی این نشست که با خیر مقدم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی‌تبار رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس و مداحی همراه بود، سپس حجت‌الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه شهرستان برای حضار سخنانی را ایراد کرد.
پخش نماهنگ و سخنرانی مرتضی حیدری از دیگر بخش‌های این نشست بود.

مرتضی حیدری فرماندار شهرستان پردیس در این نشست ضمن تسلیت ایام فاطمیه، گفت: تا ماه گذشته مسوولیت هیات های مذهبی برعهده امام جمعه شهرستان بوده که میبایست از زحمات فراوان او طی سالهای گذشته تقدیر کنیم.

فرماندار پردیس اضافه کرد: قدمت تکایا و حسینیه ها بیش از ۵۰۰ سال است، که در این مدت دارای نقش بسیار مهمی بوده و امور معنوی موطنان را عهده دار بوده اند.

حیدری اظهار داشت: علاقه مردم ایران به اهل بیت (ع) حاصل زحمت و فعالیتهای مذهبی هیات ها در طول تاریخ بوده و امروز نیز به واسطه اقدامات مسوولین تکایا ادامه دارد.

وی بیان کرد: تمام دنیا در صحنه های مختلف مقابل نظام ما قد علم کرده اند اما کشور و مردم ما هیچگونه ضعف و سستی در مقابل این حرکات نشان نخواهند داد و مستقل، ثابت قدم و استوار در مقابل آنان ایستادگی می کنند.

فرماندار پردیس افزود: ذکر و توسل مرد باعث این ایستادگی شده و تفاوتی با دنیا نداریم، تنها تفاوت ما با دنیا وجود چهارده معصوم بوده و نباید معارف دینی را سبک بشماریم.

حیدری ادامه داد: دین امروز ما به سادگی به دست نیامده که امروز عده ای آن را بازیچه قرار داده و این تصور ایجاد شود که مردم سالاری دینی، نظام و حکومت ما در حاشیه باشد.

وی تاکید کرد: با زحمات و به روز کردن فعالیت هیات های مذهبی باید این اتهام را رفع کرده و سعی کنیم دین فروشی صورت نگیرد.

فرماندار پردیس اضافه کرد: گاهاً به سمتی می رویم که تمایل داریم این معارف را با پول به مردم القا کنیم که این موضوع ثواب اعتبار و ارزش کار را از نظر معنویت از بین می برد.

حیدری بیان کرد: هیات مذهبی با زحمت، ایثار، جانفشانی و عبور از مال، جان و از خودگذشتگی دین را حفظ کرده و امروز به این همت و از خودگذشتگی نیاز داریم.

در پایان این نشست از کوروش کریمان مدیر روابط عمومی‌ فرمانداری شهرستان، سعید روحانی شهرداری‌ پردیس، ابوذر همتی شهرداری بومهن و میلاد ‌بیانی‌نیک یکی از خبرنگاران فعال شهرستان با اهدای لوح تقدیر شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *