لزوم واکنش قاطع دستگاه دیپلماسی در مقابل بدعهدی های امریکا در برجام/ بر خلاف تبلیغ برخی گروه های سیاسی داخلی، آمریکا دشمن اصلی ماست

بدری گفت: بر خلاف تبلیغات برخی گروه های سیاسی داخلی که آمریکا را دوست ملت ایران می دانند، دیدیم که آمریکا هرگز حاضر نیست که منفعتی به ما برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با «تهران نیوز» با اشاره به عهدشکنی های آمریکا در مسئله برجام و لزوم اقدام متقابل دستگاه دیپلماسی کشورمان با این رفتارهای بیگانگان گفت: نیاز است که تیم دیپلماسی ما در خصوص کارشکنی ها و بدعهدی های آمریکا، واکنش جدی نشان دهد و در مجامع بین المللی از حقوق ملت ایران دفاع کند و به گونه ای در جامعه جهانی نشان دهد که ادعای امریکا در خصوص ایران هراسی دروغ بوده است و ایران در مسئله برجام به تعهدات خودش پای بند بود و آمریکا خودش را کنار کشید و نقض برجام کرد.
وی در ادامه با بیان اینکه تا به امروز مواضع مسئولین نسبت به بدعهدی های آمریکا، واکنشی ضعیف بوده است، اظهار داشت: انتظار می رفت که مسئولان دپیلماسمی کشورمان به بهترین نحو از حقوق ایران دفاع می کردند اما شاهد این موضوع نبودیم.
بدری در ادامه خاطر نشان کرد: بار دیگر برای مردم کشورمان ثابت شد که آمریکا قابل اعتماد نیست و همچون شیطان در صدد ضربه زدن به منافع انقلاب اسلامی است و بر خلاف تبلیغات برخی گروه های سیاسی داخلی که آمریکا را دوست ملت ایران می دانند، دیدیم که آمریکا هرگز حاضر نیست که منفعتی به ما برسد.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: انتظارات ما از اروپایی ها و امریکایی ها در عمل به تعهدات برجام عملی نشده است و فقط ما به تعهدات خود عمل نموده ایم و آنها به این مسئله توجهی نداشته اند و باید دولت تدبیر و امید مطابق تعهد نامه ای که امضا شده است و همسو با بندها و مفادهای برجام در خصوص لزوم تعهد دوجانبه به این عهدنامه، اقدمات قانونی و بین الملی انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه باید با بدعهدی های آمریکا در مورد برجام، مقابله به مثل کرد، اظهار داشت: سیاری از کارشناسان و ناظران سیاسی می گویند که با اینکه بیش از یک سال از برجام گذشته است، تیم ایرانی هنوز موفق به استیفای حقوق کامل مردم در برجام نشده و باید برای حل این معضل فکر اساسی کرد.
بدری در پایان افزود: رهبرانقلاب بارها تاکید کردند که آمریکا مورد اعتماد نیست و به نتایج مذاکرات خوشبین نیستند و اکنون می بینیم که پیش بینی رهبرانقلاب درباره برجام صحیح بوده است و نه تنها به واسطه برجام، تحریم ها لغو نشده است، بلکه آمریکا تحریم های جدیدی را بر علیه کشورمان وضع کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *