رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حرم امام خمینی (ره):

جایگاه پانزدهم علمی دنیا را مدیون مکتب فکری امام (ره) هستیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: انقلاب اسلامی برکات و دستاوردهای زیادی برای ما داشته است که از بزرگ ترین آن ها به غیر از استقلال سیاسی می توان به عزت علمی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از تهران نیوز ، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه تجدید میثاق کمیته دانشگاهیان با آرمان های امام راحل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما هر ساله برای عرض ارادت و احترام به حرم مطهر امام خمینی (ره) مشرف می شویم و امسال نیز این توفیق را داشتیم تا به همراه دانشجویان و همکاران در این مراسم حضور پیدا کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: انقلاب اسلامی برکات و دستاوردهای زیادی برای ما داشته است که از بزرگ ترین آن ها به غیر از استقلال سیاسی می توان به عزت علمی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

وی در تبیین عزت علمی تصریح کرد: کشوری که قبل از انقلاب در هیچ کجای جهان مطرح نبود، امروز رتبه پانزدهم علمی جهان را داراست و در عرصه های مختلف داخلی و خارجی حرفی برای گفتن دارد.

میرزاده نقش دانشجویان را مهم و حیاتی دانست و ادامه داد: دانشجویان ما با کوشش های خود توانستند ثابت کنند که ملت ما ملتی فهیم و علم دوست هستند و در ۳۸ سال گذشته این موضوع را ثابت کرده اند. این دانشجویان بودند که ملت را به سرافرازی در سطح بین المللی رساندند که این افتخارات را مرهون مکتب فکری امام هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به جای خالی مرحوم هاشمی رفسنجانی در جمع تجدید میثاق کنندگان اشاره کرد و بیان داشت: شخصی که امروز در کنار معمار کبیر انقلاب اسلامی آرمیده موسس بزرگ ترین دانشگاه حضوری جهان است که تاثیر تاسیس این دانشگاه در عرصه های توسعه علمی، پژوهشی و فناوری را نمی توان نادیده گرفت.

وی ابراز تاسف کرد و گفت: ما خیلی متاسفیم که یار دیرین امام و رهبری در این مراسم حضور نداشتند و از این جهت دل هایمان پر از غصه و اندوه است. یاد حضرت امام و یاران ایشان به ما انرژی و توان می دهد تا بتوانیم بیشتر کار کنیم و اهداف انقلاب و رهبری به ویژه در دانشگاه آزاد اسلامی را به منزل نهایی برسانیم.

میرزاده اضافه کرد: ما شکر دستاوردهای انقلاب اسلامی را به جای می آوریم و در راستای حفظ این دستاوردها نیز باید دست به دست یکدیگر دهیم و سختی ها و دشواری های احتمالی را تحمل کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان در توصیف شخصیت حضرت امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: ایشان یکی از نوادر تاریخ اسلام هستند که بزرگ ترین خدمت را در راستای تجدید حیات اسلام در عصر حاضر انجام دادند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *