مسکوت ماندن لایحه ساماندهی بازار در میراث فرهنگی/بازار تهران ناایمن است/نگذارید حادثه پلاسکو دوباره تکرار شود

مدیر بافت و بناهای تاریخی شهرداری تهران با اشاره به اینکه مهمترین چالش در تهران بحث ایمنی بازار است، گفت: لایحه ساماندهی بازار ۲ سال است به میراث فرهنگی ارسال شده ولی این لایحه همچنان مسکوت مانده و کسی توجهی به آن نکرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر محمد باقر خسروی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به حادثه پلاسکو گفت: این ساختمان ایمن نبود و بحث ناایمن بودن ساختمان ها در تهران بسیار با اهمیت است.

وی به بحث ایمنی بناهای تاریخی اشاره کرد و گفت: بر اساس مقررات ملی ساختمان مسئولیت ایمنی بناهای تاریخی شهر تهران با سازمان میراث فرهنگی است.

 مدیر بافت و بناهای تاریخی شهرداری تهران گفت: باید بر اساس مقرارت ملی ساختمان بحث آتش نشانی و غیره در این بناها دیده شود.

خسروی با تاکید بر این موضوع که مهمترین چالش در تهران بحث ایمنی بازار است، گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون ماده ۵ بحث ساماندهی بازار تهران مطرح شده است.

وی ادامه داد: لایحه ساماندهی بازار تهران را ۲ سال است برای سازمان میراث فرهنگی ارسال کرده ایم ولی این لایحه مسکوت مانده و کسی توجهی به آن نکرده است.

 مدیر بافت و بناهای تاریخی شهرداری تهران بیان کرد: اگر خدای نکرده در بازار تهران حریقی رخ دهد شرایط از پلاسکو صدها بار بدتر خواهد بود.

وی با تاکید بر این موضوع که ایمنی بازار بسیار ضعیف است، گفت: باید هر چه سریعتر امکان تاریخی را ایمن کرد.

خسروی در ادامه گفت: در خصوص ناایمن بود پلاسکو شهرداری تهران بارها اخطار داده بود ولی توجهی به این موضوع نشد.

 مدیر بافت و بناهای تاریخی شهرداری تهران در پایان تاکید کرد: متولی مباحث تاریخی سازمان میراث فرهنگی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *