تظاهرات در واشنگتن علیه ترامپ؛

مردم آمریکا معترض نژادپرستی ترامپی هستند

معترضان حقوق مدنی در واشنگتن، روز شنبه اعتراض‌های خود علیه ترامپ را یک هفته قبل از ورود وی به کاخ سفید شروع کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اعتراض‌ فعالان مدنی در واشنگتن علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور پیروز آمریکا یک هفته قبل از ورودش به کاخ سفید آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، معترضان حقوق مدنی در واشنگتن، روز شنبه اعتراض‌های خود علیه ترامپ را یک هفته قبل از ورود وی به کاخ سفید شروع کردند.
هزاران نفر از معترضان به سوی بنای یادبود مارتین لوتر کینگ در حرکت بودند و شعار می‌دادند: «هیچ عدالتی نیست، هیچ صلح و آرامشی نیست». این مکان در سه کیلومتری کپتول هیل (کنگره آمریکا) قرار دارد، جایی که قرار است هفته آینده در آنجا ترامپ سوگند یاد کند.
در جلوی معترضان ال شارپتون، کشیش پروتستان و از رهبران حقوق مدنی آمریکا قرار داشت. آن‌ها وعده دادند به مبارزه با دولت ترامپ برای برابری و عدالت ادامه خواهند داد.
چارلی هیمز رئیس بخش اوکلند کالیفرنیا که از زیر مجموعه‌های «شبکه اقدام ملی» تحت ریاست شارپتون است، گفت: «ما به عنوان مردم امید در کنار یکدیگر هستیم، نه مردم نفرت».
وی افزود: «ما اعتقاد داریم این راهپیمایی، نخستین مورد از یک سری تظاهرات باشد».
یکی دیگر از معترضان به نام کِن کوپوود گفت: «ترامپ یک دلقک است، او فقط به مسائل شخصی اهمیت می‌دهد و به اکثریت اعتنایی ندارد».
ترامپ با شعارهای پوپولیستی مثل بستن مرز مکزیک و ممنوعیت ورود مهاجران مسلمان به کشور، توانست رییس جمهور پیروز انتخابات آمریکا بشود.
جرالد باروز ایکس، یکی از حاضران در این راهپیمایی گفت: ترامپ به این علت انتخاب شد که در امریکا نژادپرستی وجود دارد، نژادپرستی گسترده ای که او در سخنرانی های خود در طول مبارزات انتخاباتی اش از آن سخن می گفت.
 وی افزود: روابط نژادی در حال حاضر ضعیف و برای سیاه پوستان و رنگین پوستان بسیار ضعیف و  خطرناک است. بچه های کم سن و سال ما در مدرسه با زورگویی و تهدید مواجه هستند و با القاب مختلف خطاب می شوند و به آنها گفته می شود که شما اخراج خواهید شد و هیچ کدام از این کارها درست نیست.
والری ویلیامز، معترضی که از نیویورک به این تظاهرات پیوسته است، می گوید: متاسفانه، زمانی که سیاه پوستان در آمریکا اوباما را انتخاب کردند به اشتباه فکر می کردند که این انتخاب به معنی تحمل بیشتر نژادهای مختلف در این کشور است ، اما ما در طول هشت سال گذشته شاهد آن بوده ایم که این اتفاق فقط برخی از افراد را که ذاتا نژادپرست بوده اند، ناراحت کرد و این افراد در حال حاضر مثل حباب بالا آمده اند. بنابراین در زمینه نژادها در حال حاضر تنش های زیادی در این کشور وجود دارد . هیچ انسجامی وجود ندارد. هر کسی نگران هم نژادی های خود است.
اسمیت، معترضی که از ایالت مریلند در این راهپیمای شرکت کرده است، هم می گوید: من از بی عدالتی نسبت به جامعه سیاه پوستان خسته ام ، من از این پلیس نژادپرست خسته ام، من از این پلیس که ما را مثل مگس می کشد، خسته ام . دیگر کافی است، بیش از این قابل تحمل نیست ، من از این چیزها خسته ام.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *