در ماه مبارک رمضان

۷ خانه قرآنی در شهرستان پردیس مجوز گرفتند

پردیس خبر_ رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس از آغاز فعالیت خانه های قرآنی در این منطقه خبر داد.

🔹 «محمد تقی واسعی» رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس در گفتگو با پردیس خبر در خصوص اجرای برنامه های قرآنی شهرستان در ماه مبارک رمضان گفت: سازمان تبلیغات در واقع از سوی شورای فرهنگی شهرستان بعنوان متولی قرآن منطقه شناخته شده و با اینکه ادارات اوقاف، ارشاد و سپاه و… فعالیت های قرآنی دارند اما متولی اصلی این امر اداره تبلیغات اسلامی است و بقیه در این حوزه با این اداره هماهنگ هستند و در همین راستا امسال طرح خانه های قرآنی در شهرستان پردیس اجرا شد.

🔹 وی افزود: برپایی کلاس های قرآن و قرآن خوانی حتما نباید در مساجد باشد و در خانه ها هم میتوان این برنامه را اجرا کرد و برای همین طرح خانه های قرآنی کلید خورد و تاکنون ۷ خانه قرآنی در شهرستان پردیس مجوز گرفته اند.

🔹 وی گفت: در همین زمینه فاز اول کار را از مساجد شروع کردیم و با شناسایی نیروهای قرآنی مساجد، مجوز خانه های قرآنی را صادر می کنیم.

🔹 واسعی یادآور شد: در حال حاضر بیش از ۳۰ مسجد در شهرستان پردیس وجود دارد که تاکنون هفت مجوز خانه قرآنی برای آنها آماده شده است.

🔹 رییس اداره تبلیغات اسلامی همچنین گفت: ما با هدف شبکه سازی در این زمینه طرح خانه های قرآنی را آغاز کردیم و ازین طریق محافل قرآنی در شهرستان افزایش می یابد.

🔹 وی افزود: برخی محلات دارای بیش از دو مسجد و برخی محلات فقط یک مسجد دارد مانند فازهای جدید پردیس که با کلید خوردن طرح خانه های قرآنی تعداد افراد بیشتری می توانند شرایط برپایی و حضور کلاس های قرآنی را داشته باشند و تمام علاقمندان و فعالین این حوزه می توانند درخواست خود را به اداره تبلیغات اسلامی دادن و مجوز خانه قرآنی بگیرند.

🔹 رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس همچنین به سایر برنامه های قرآنی در حال اجرا در شهرستان اشاره کرد و گفت: برپایی محفل انس با قرآن که در روستاها و مساجد شهر پردیس بومهن و جاجرود با حضور قاریان مطرح شهرستانی که برخی از آنها در سطح بین المللی فعالند، داریم و برنامه های جانبی مانند مسابقات قرآنی و مشاوره های گروهی در این محافل برپا می شود.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir

ارسال دیدگاه