یک بام و دو هوای اصلاح‌طلبان در مورد دولت

مبهم بودن مواضع اصلاح طلبان در قبال دولت یکی از اشکالات مهم در جبهه اصلاحات است که البته بسیاری از آنها معتقد هستند چاره‌ای جز اینکه با دولت همراهی کنند ندارند.

به گزارش پایگاه پردیس خبر به نقل از راه دانا، جریان اصلاح‌طلب در کشور ازچندی پیش از انتخابات ریاست جمهوری فعالیت خود را شروع کرد و در حالی که می‌دانست رأی کافی برای پیروزی در انتخابات را ندارد، کناره گیری عارف به نفع روحانی را عامل اصلی پیروزی روحانی دانستند.

این جریان از همان ابتدا با القای این موضوع که اصلاح طلبان باعث پیروزی روحانی شده اند، در پی تحقق خواسته های خود از طریق دولت یازدهم برآمده و سهم خواهی های خود را شروع کردند.

این جریان از یک سو با استفاده تبلیغاتی از پیروزی روحانی در انتخابات، او را مهره خود معرفی کرده و حمایت این جریان را عامل برتری وی در انتخابات ذکر کرد و از آن سو دولت نیز توجه ویژه‌ای به این جریان نداشته است و زیر بار بسیاری از خواسته های این جریان نرفته است.

همین موضوع اعتراض برخی از سران این جریان را نسبت به دولت برانگیخته است و آنها معتقد هستند نباید حمایت از دولت را در دستور کار خود قرار بدهند چرا که دولت در بخش های مختبف نتوانسته است عملکرد خوبی از خود داشته باشد.

این موضوع یعنی مبهم بودن مواضع اصلاح طلبان در قبال دولت یکی از اشکالات مهم در جبهه اصلاحات است که البته بسیاری از آنها معتقد هستند چاره‌ای جز اینکه با دولت همراهی کنند ندارند؛ همین موضوع باعث شده است تا اصلاح طلبان از حداکثر ظرفیت‌های دولت به نفع خود استفاده کنند.

هرچند با توجه به انتقادات گسترده که نسبت به دولت وجود دارد بعید می رسد اصلاح طلبان بتوانند با رزومه دولت، جایگاه مهمی در مجلس به دست آورده و توفیق هایی در این زمینه برای اصلاح طلبان حاصل شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *