گزارش پردیس خبر از اجرای طرح “نمایندگان مردمی فرماندار”

پردیس خبر_ معرفی دستیاران مردمی سازی دولت در شهرستان پردیس با انتخاب ۸ نفر و بمدت یکسال و اعطای حکم انجام شد.

🔹 یکی از طرح های مهمی که طی ماه های اخیر در فرمانداری شهرستان پردیس کلید خورد انتخاب نمایندگان مردمی فرماندار در حوزه های مختلف بود که پیرو آن نشستی روز گذشته با حضور فرماندار، مسئولین و این افراد برگزار گردید.

🔹 انتخاب این نمایندگان در حوزه تصمیم گیری و اجرا و برای تحقق شعار تحقق مردمی سازی دولت بود که در همین زمینه تعداد ۸ نفر متشکل از دو نماینده زن و ۶ نماینده مرد در حوزه های مختلف شناسایی و انتخاب شدند .

🔹 پورابراهیم فرماندار پردیس در این نشست با بیان اهمیت و رسیدگی بیشتر به مطالبات مردمی و تاکید دولت بر این موضوع اظهارداشت: در راستای تحقق شعار اساسی دولت و استفاده از ظرفیت و توانایی های عظیم مردمی این طرح برای اولین بار در شهرستان پردیس اجرا شد و نمایندگان مردمی فرماندار با هدف کمک به حل مسایل مختلف مشکلات شهرستان انجام شد.

🔹 طبق این گزارش در نشست فوق نمایندگان به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و طبق بررسی های صورت گرفته ۸ نماینده بعنوان نمایندگان فرماندار در زمینه های مختلف انتخاب و حکم دریافت کردند و ۱۰ نفر دیگر نیز طی روزهای آتی معرفی خواهند شد که همگی این افراد از چهره های برجسته و نخبه فرهنگی اجتماعی و بومی شهرستان پردیس هستند.

🔹 فرماندار شهرستان پردیس در این جلسه خاطر نشان کرد: امیدواریم با استفاده از ظرفیت نخبگان و مجموعه های مردمی بخشی از مشکلات مردم را مرتفع کنیم و افزایش مطالبات مردمی دغدغه تصمیم گیری‌ها را کمی سخت می‌کند که با اعتقاد راسخ و پشتکار می‌توان مشکلات را حل کرد و لزوم سازماندهی و معرفی دستیاران مردمی دولت در همین راستاست و شهرستان پردیس اولین فرمانداری هست که اقدام به سازماندهی و معرفی این نمایندگان نموده است.

🔹 فرماندار پردیس وظایف نمایندگان مردمی را بسیار سخت خواند و گفت: استفاده از ظرفیت‌های عظیم مردم در مردمی سازی دولت و حاکمیت بسیار حائز اهمیت است، این مردم هستند که باید پای کار بیایند و در موضوعات خود نقش آفرینی داشته باشند.

🔹 پورابراهیم افزود: نقش آفرینی حلقه‌های میانی موضوعی هست که با دست خالی و بدون داشتن سابقه و تجربه قبلی به آن ورود پیدا کرده تا از این ظرفیت بالقوه برای تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و اجرا در سطح شهرستان استفاده نمائیم.

🔹 وی ادامه داد: این نمایندگان بمدت یکسال رویکرد حل مسائل و مشکلات و مطالبه گری های مردمی بعنوان نماینده فرماندار انتخاب می شوند.

🔹 پورابراهیم تصریح کرد: مجامع مردمی هم در فازهای مختلف در حال شکل گیری است و ارتباط با انها می تواند حائز اهمیت باشد و خلا نبود شوراها را کاهش دهد.

🔹 فرماندار پردیس در ادامه به بیان اهداف و دستورالعمل‌های اجرایی نمایندگان فرماندار پرداخت و مهمترین وظایف آنها را تشریح کرد.

🔹 وی بسیج ظرفیت‌های مردمی در پاسخ‌یابی و ارائه راه حل مسائل محلی و شهرستانی و تشکیل، ساماندهی و استفاده از مجامع نخبگانی و بهره‌گیری از نظرات کارشناسی افراد صاحب نظر در ارائه راهکار و حل مسائل را از جمله این موارد خواند.

🔹 همچنین گفتمان سازی ارزش‌ها و شعارهای دولت مردمی و ایجاد بسترسازی مناسب برای نظارت مردم و مطالبه گری در راستای حوزه عملکرد و سلامت اداری نیز از جمله مواردی است که نمایندگان مردمی فرماندار باید نسبت به آن توجه داشته باشند.

🔹 پور ابراهیم با تاکید بر فرهنگ سازی و ترویج روحیه مردمی، تعامل، حضور، اطلاع رسانی، وقت گذاشتن، رفع شبهات، جلب رضایت مردم و تسهیل گری و مانع زدایی و توانمندسازی و منسجم سازی و هم راستایی و هم افزایی در بین مردم اشاره داشت و نقش نمایندگان مردمی فرماندار را در حل مشکلات مردمی بسیار مهم و کلیدی دانست.

🔹 در ادامه این نشست کریمی صالح معاون سیاسی امنیتی فرمانداری پردیس با بیان اینکه هر جا حضور مردم پر رنگ تر بود و ظرفیت‌ها و اراده مردمی پای کار آمد توانستیم اتفاقات بزرگی را در کشورمان رغم بزنیم گفت: بیرون راندن حکومت شاهنشاهی از کشور، پیروزی در دفاع مقدس، ریشه کنی فلج اطفال، حضور مردم در بحران‌ها و حوادث از جمله زلزله بم، سرپل ذهاب، سیل خوزستان، پل دختر و… از نمونه‌های بارز این همدلی و حضور مردمی است.

🔹 گفتنی است در پایان جلسه احکام نمایندگان فرماندار به آنها تقدیم شد.

🔹 ۸ نماینده مردمی منتخب در این جلسه خانمها سارا پارساخو نماینده مردمی فرماندار در حوزه خانواده و جمعیت و الهه شفعتی نماینده مردمی فرماندار در حوزه عفاف و حجاب بودند و از میان آقایان علیرضا نوایی نماینده مردمی فرماندار در حوزه مراکز صنعتی، سعید یعقوبی نماینده مردمی فرماندار در حوزه بقاع‌ متبرکه، مهدی نراقی نماینده مردمی فرماندار در حوزه مراکز صنفی، حمید خانجانی نماینده مردمی فرماندار در حوزه مساکن مهر امیرحسین ملاشور نماینده مردمی فرماندار در حوزه مدیریت بحران، مجتبی گیوی نماینده مردمی فرماندار در حوزه مراکز نیکوکاری معرفی شدند.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر :

http://Www.Pardiskhabar.ir