معاون اداره کل ورزش و جوانان استان تهران:

کمیته های تخصصی مرتبط با جوانان در شهرستان های استان تهران تشکیل شده است

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران از تشکیل کمیته های تخصصی مرتبط با موضوعات جوانان در تمام شهرستان های استان تهران خبر داده و گفت: سندهای توسعه در بخش چالش های جوانان و موانع آنها در بحث ازدواج و اشتغال حال تدوین است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، مهران مسوول معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در گفتگو با خبرنگاران شهرستان پردیس اظهار داشت: معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در دو بخش عمده فعال است.

وی حوزه فرهنگی را یکی از این دوبخش دانسته و با اشاره به وجود سه محور اساسی در این حوزه از مباحث مشارکت در توسعه فرهنگ عمومی، توسعه فرهنگ ورزش در جامعه و توسعه موضوعات فرهنگی در بین جامعه ورزش، به عنوان این سه محور اساسی یاد کرد.

سرپرست ادامه داد: در کنار موضوع فرهنگی، بخش جوانان مطرح است که بحثی بسیار عمده و اساسی است.

این مقام مسوول توضیح داد: متعاقب تلفیق و ادغام دو سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی و شکل گیری وزارت ورزش، متناظر با آن در ادارات کل هم این معاونت شکل گرفت.

وی افزود: حجم کار بسیار وسیع است، در محیطی مثل ورزش و در موضوع فرهنگی کار بسیار زیاد است زیرا هم باید مردم را به ورزش ترقیب بکنیم و هم ارزشهای ملی، مذهبی و فرهنگی را در حوزه ورزش تامین بدهیم.

سرپرست ورزش را ابزاری کارآمد در توسعه فرهنگ عمومی دانسته و تصریح کرد: در کنار مبحث فرهنگی، بحث جوانان را داریم که آن هم بخش بسیار مهمی است، کشور ما، کشور جوان و مستعدی است.

این مقام مسوول اضافه کرد: به تناسب جوانان چالش های حوزه جوانان و موانع و مشکلات خیلی بزرگ است و برخی از این موضوعات بعنوان موانع توسعه ملی مطرح می شود.

وی بحث اشتغال و با شدت کمتر بحث ازدواج را از موانع و مشکلات جوانان مطرح کرده و اظهار داشت: معاونت فرهنگی و امورجوانان در همه ادارات ۱۹ گانه تابعه اداره کل و معاونت متناظر بحث فرهنگی و امور جوانان تشکیل شده که در حال فعالیت هستند.

سرپرست اظهار داشت: در سال ۹۵ یک تغییر رویکرد اداره کل ورزش و جوانان استان تهران شکل گرفت که نگاه تقریباً همسانی نسبت به ورزش در حوزه فرهنگی و جوانان داشته باشد.

این مقام مسوول اضافه کرد: متاسفانه حوزه جوانان در سایه ورزش خیلی پررنگ نبود، اما رویکردها به قدری اصلاح شد و امسال با قدرت و جدیت بیشتری در حوزه جوانان فعالیت می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه هسته اصلی و مرکزی این توجه در ستادهای ساماندهی امور جوانان است، خاطر نشان کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان تهران بعنوان دبیر حوزه جوانان در استان تهران مطرح است که نقش پایش و ممیزی و نظارت کلان وظایف دستگاه ها در حوزه جوانان را در محورهای مشخص مثل اشتغال، هویت، فضای مجازی، ازدواج و موضوعاتی که بعنوان چالش ها وموانع و مشکلات جوانان بیان می شود را برعهده دارد.

سرپرست گفت: درتمام شهرستانها با حمایت فرمانداران و همکاری دستگاههای اجرایی ستادها به خوبی شکل گرفته و کمیته های تخصصی در موضوعات مرتبط با جوانان تشکیل شده است.

این مقام مسوول توضیح داد: مسیر خوبی در حال طی شدن است، اما واقعیت امر این است که باید نگاه عمیق تر و جدی تری به بخش جوانان داشته باشیم و خارج از کلی گویی و صحبت و بر اساس یک برنامه مشخص باشد که یک توسعه پایدار را تضمین کند.

وی به سند توسعه ملی اشاره کرده و افزود: سندهای توسعه در بخش چالش های جوانان و موانع آنها در بحث ازدواج و اشتغال حال تدوین است.

سرپرست تاکید کرد: زمانی که اسناد ملی نهایی شده و پشتوانه قانونی خودش را بگیرد، الزامات استانی و شهرستانی در آنجا معین است و مشخص می شود که هر کدام از دستگاههای اجرایی، نهادها و بخش خصوصی در کجا چه وظایفی برعهده دارند.

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران اضافه کرد: اداره ورزش و جوانان بر اساس آن سند و پیشرفت آن جلسات را شکل می دهد و امیدواریم بتوانیم با یک جدول هدف گذاری اهدافمان را بصورت کمی بررسی بکنیم و به نتایج مطلوب برسیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *