جانشین پلیس آگاهی کردستان خبر داد:

کشف پرونده‌ زمین‌خواری ۱۶ میلیارد تومانی در کردستان/ در دست بررسی‌بودن پرونده تخلف مالیاتی ۴۰ میلیارد تومانی

جانشین پلیس آگاهی کردستان از کشف سه پرونده زمین‌خواری در کردستان با ارزش ریالی بیش از ۱۶ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش پردیس خبر؛ به نقل از کُردتودی، علیرضا مرادی پیش‌از‌ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان اظهار داشت: بیشترین جرایمی که در ۵ ماهه گذشته در کردستان رخ داده مربوط به جرایم خُرد و از نوع سرقت خودرو، تجهیزات آن و سرقت از ساختمان‌های نیمه‌کاره بوده است.

وی افزود: اغلب این سرقت‌ها نیز توسط افراد سابقه‌دار و معتادانی که برای تهیه هزینه مواد خود دست به این کار می‌زنند، اتفاق افتاده است.

مرادی اظهار داشت: خوشبختانه در پنج ماهه گذشته هیچ نوع سرقت مسلحانه، قتل زنجیره‌ای و جرایم خشن در استان کردستان رخ نداده است.

جانشین پلیس آگاهی کردستان عنوان کرد: اغلب سرقت‌های خُرد نیز به دلیل عدم‌آگاهی و کم‌توجهی شهروندان اتفاق افتاده و متأسفانه در اکثر موارد بی‌توجهی به مسائل و اقدامات پیشگیرانه موجب روی‌ دادن این سرقت‌ها می‌شود.

مرادی بیان کرد: در استان کردستان از مجموع وقوع سرقت‌ها در پنج ماهه گذشته ۹۰ درصد آنها کشف شده در حالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۸۶ درصد بود و این نشان از تلاش شبانه‌روزی کارکنان پلیس آگاهی کردستان دارد.

وی با بیان اینکه اولویت امسال ناجا بحث سرقت و مبارزه با قاچاق است، تصریح کرد: در این خصوص تلاش‌های مضاعفی انجام شده و امسال ۱۲ مرحله طرح مبارزه با سرقت در پنج ماهه گذشته در استان برگزار شده است.

جانشین پلیس آگاهی کردستان با تأکید بر اینکه مبارزه با قاچاق از اولویت نیروی انتظامی است و امسال مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های متعدد بر این مسئله تأکید داشته‌اند، گفت: کردستان با کشور عراق بیش از ۲۰۰ کیلومتر مرز مشترک دارد و این مسئله موجب ظهور و رشد قاچاق در این استان می‌شود و در همین راستا در پنج ماه گذشته ۲۴ باند قاچاق در کردستان متلاشی شد.

وی خاطرنشان کرد: در پنج ماه اخیر ۱۲ طرح مبارزه با قاچاق در کردستان انجام شده و ارزش کالاهای کشف شده از قاچاقچیان در این مدت ۵۳۴ میلیارد و ۴۲۳ میلیون و ۴۸ هزار ریال بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۵ درصد افزایش کشفیات کالاهای قاچاق در کردستان صورت گرفته است.

مرادی با بیان اینکه بیشتر قتل‌های صورت گرفته در کردستان مربوط به مسائل اخلاقی بوده است، بیان کرد: در بحث پیگیری پرونده‌های وقوع قتل نیز اقدامات خوبی در کردستان انجام شده و ۱۲۲ درصد از این پرونده‌ها کشف شده است.

جانشین پلیس آگاهی کردستان گفت: مردم می‌توانند از طریق تلفن‌های ۱۱۰ و ۱۳۰ با پلیس در ارتباط باشند و هرگونه سرقت و اقدام خلافکارانه را گزارش کنند تا در اسرع وقت همکاران ما در محل وقوع جرم حاضر شوند.

وی افزود: مردم هرچه آگاهتر شوند در کاهش بسترهای وقوع جرم تأثیرگذارتر است و رسانه‌ها در این آگاه‌سازی می‌توانند ایفای نقش کنند.

وی همچنین با اشاره به افزایش قاچاق سیگار در کردستان عنوان کرد: ۴۵۰ درصد از قاچاق‌هایی که مربوط به سیگار بوده کشف شده است.

مرادی در ادامه اظهار داشت: سه پرونده زمین‌خواری در کردستان با ارزش ریالی بیش از ۱۶ میلیارد تومان کشف شده است.

جانشین پلیس آگاهی کردستان گفت: همچنین یک پرونده مربوط به تخلفات مالیاتی در استان کردستان با ارزش ریالی بیش از ۴۰ میلیارد تومان در دست بررسی است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *