فرمانده انتظامی شهرستان پردیس خبر داد

کشف بیش از ۶۵۶ کیلوگرم مواد مخدر در پردیس/ ۲ هزار و ۷۴ معتاد و موادفروش دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس گفت: طی ۶ ‌ماه ابتدایی سال در عملیات مختلف در شهرستان پردیس، ۶۵۶ کیلو و ۱۶۶ گرم انواع مواد مخدر کشف و ۲ هزار و ۷۴ نفر معتاد و موادفروش دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق تهران، غلامرضا حسنوند صبح امروز در نشستی با خبرنگاران، ضمن اعلام برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در شهرستان پردیس در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس خبر در خصوص آمار کشفیات ۶ ماهه مواد مخدر توسط فرماندهی انتظامی شهرستان پردیس، اظهار داشت: مواد مخدر یک حربه استکباری است، زمانی که ما ۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط می‌کنیم، گامی مؤثر در رفع خطر برای هم‌وطنان محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: با ۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر حداقل ۱۰ هزار نفر معتاد می‌شوند و پیرو آن ۱۰ هزار خانواده از هم ‌پاشیده می‌شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس با بیان اینکه زندگی‌ جوانانی که در دام مواد مخدر می‌افتند، نابود می‌شود، ادامه داد: مواد مخدر باعث از بین رفتن نیروی جوانی می‌شود و باید این حساسیت توسط مسؤولان، رسانه‌ها و … در جامعه به وجود بیاید.

حسنوند افزود: تهدیداتی که از مصرف مواد مخدر به وجود می‌آید، از نیرنگ‌های استکبار است، جوانان سرمایه ما هستند که بر اثر مصرف مواد از بین می‌روند و در صورت آگاه‌سازی می‌توانند در چرخه اقتصادی کشور مثمر ثمر باشند.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس در خصوص نیرنگ‌های استکبار در ورود مواد مخدر به کشور گفت: روزی هر کیلوگرم مواد مخدر صنعتی کراک در افغانستان ۹ میلیون تومان خریده و برای عرضه سهل و توان خرید برای جوانان، در تهران به قیمت یک‌میلیون تومان توزیع می‌شد.

وی اضافه کرد: طی سال‌های اخیر مشاهده کردیم که مصرف کراک چه پیامدهایی برای مصرف‌کنندگان آن داشت که خوشبختانه با فرهنگ‌سازی و روشنگری که از سوی رسانه‌ها و مسؤولان به وجود آمد، مصرف کراک در کشور به صفر درصد نزدیک شده است.

13950708000657_photol

حسنوند ادامه داد: طی ۶ ‌ماه ابتدایی سال جاری، طی عملیات مختلف در شهرستان پردیس ۶۹ کیلو و ۲۳۲ گرم تریاک، ۳۵ کیلوگرم مورفین، ۳۹۸ کیلو و ۳۳۷ گرم حشیش، ۲ کیلو و ۲۸۹ گرم هروئین و ۳ کیلو و ۴۷۰ گرم شیشه، ۷۲۶ گرم شیره تریاک، ۶۹۱ گرم سوخته تریاک، ۱۴۶ کیلو و ۴۰ گرم گراس و ۳۷۸ گرم تفاله تریاک کشف و ضبط شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس تصریح کرد: درمجموع با تلاش همکاران در فرماندهی انتظامی شهرستان پردیس طی ۶ ماه موفق به کشف ۶۵۶ کیلو و ۱۶۶ گرم انواع مواد مخدر در نقاط مختلف شهرستان پردیس شدیم.

وی اضافه کرد: در این رابطه تعداد ۲ هزار و ۷۴ نفر در زمینه فروش مواد مخدر و معتادان دستگیری داشتیم که با تعامل بسیار خوبی که با دادستان شهرستان پردیس وجود دارد، پرونده برای افراد تشکیل و برای صدور احکام به مراجع قضایی معرفی شدند.

13950708000655_photol 13950708000652_photol

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *