رونمایی ازسامانه پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو

کاهش ۵۰ درصدی هزینه شهروندان

پردیس خبر_ به گزارش از فارس رییس مرکز شماره گذاری پلیس راهور انتظامی‌ کشور جزییات پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو از طریق سامانه آنلاین را تشریح کرد.

🔹 سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور انتظامی‌ کشور در حاشیه رونمایی از سامانه پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سامانه کنترل پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو براساس ماده ۲۹ قانون با توجه به تکلیف پلیس راهور به منظور تحقق این کنترل طراحی و اجرا شده که از چند ماه قبل با همکاری سازمان امور مالیاتی انجام می‌شد.

🔹 وی گفت: با رونمایی از این سامانه کنترل به صورت سیستمی انجام شده و دخل و تصرفی انسانی در این زمینه نخواهد بود.

🔹 سرهنگ محمدی با اشاره به دریافت نرخ مالیاتی از شهروندان برای نقل و انتقال خودرو، اعلام کرد: این مبلغ توسط سازمان امور مالیاتی تعیین و اعلام و پرداخت از طریق درگاه سازمان امور مالیاتی انجام می‌شود.

🔹 رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: شهروندان قبل از نوبت‌گیری برای تعویض پلاک ابتدا با مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی نسبت به پرداخت مالیات اقدام کرده و سپس در سامانه نوبت دهی نوبت رزرو کرده و در ادامه نسبت به تعویض پلاک اقدام می کنند.

🔹 وی با بیان اینکه مبلغ مالیات قبل از این توسط دفاتر اسناد رسمی دریافت می شد گفت: هزینه شهروندان با این سامانه بیش از ۵۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

🔹 سرهنگ محمدی خاطرنشان کرد: کنترل سیستمی برای پرداخت این مالیات آغاز شده؛ اما باید گفت که این مالیات ارتباطی با پلیس راهور نداشته و درآمدی هم برای پلیس محسوب نشده چراکه تمام مبالغ به خزانه دولت واریز خواهد شد.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر :

http://Www.Pardiskhabar.ir

ارسال دیدگاه