رئیس سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد

کاهش زمان گفتگو در خانواده دلیلی برای ایجاد آسیب‌های اجتماعی/ بسته پیشگیری و مقابله با اعتیاد تدوین می‌شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: کم شدن زمان گفت‌وگو در خانواده و صنعتی شدن سبک زندگی سبب رشد آسیب‌ها در جهان شده و یکی از مهم‌ترین اهداف ما پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌ها و کاهش معلولیت‌ها در جامعه است.

به گزارش پردیس خبر به نقل از بلاغ، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره فرهنگی ورزشی فرزندان بهزیستی کشور در مجتمع فرهنگی شهید عظیمی بابلسر، اظهار کرد: این جشنواره با حضور ۴۵۰ نفر از فرزندان پسر و ۴۵۰ نفر از فرزندان دختر بهزیستی سراسر کشور در هفت رشته ورزشی در شهرستان بابلسر برگزار شد.
وی افزود: ایجاد دلگرمی و نشاط در میان فرزندان بهزیستی و رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره در سال‌های آینده از جمله اهداف برگزاری یازدهمین جشنواره فرهنگی ورزشی فرزندان بهزیستی بوده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، تصریح کرد: کشف استعداد، تبادل تجریبات و تعامل سازنده میان فرزندان بهزیستی کشور از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره به شمار می‌آید.

محسنی بندپی ادامه داد: تمام تلاش ما ایجاد نقش شبه خانواده برای افرادی که کانون گرم خانواده خود را از دست داده‌اند است تا از این طریق شرایطی برای به ظهور رساندن استعدادهای ورزشی، تحصیلی و کاری این افراد در جامعه فراهم شود.

وی با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های مهم سازمان بهزیستی کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه است، گفت: کم شدن زمان گفت‌وگو در خانواده و صنعتی شدن سبک زندگی سبب رشد آسیب‌ها در جهان شده و یکی از مهم‌ترین اهداف ما پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌ها و کاهش معلولیت‌ها در جامعه است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه در سال ۹۳ به ازای هر ۴٫۴ ازدواج یک طلاق در کشور به ثبت رسیده است، اضافه کرد: متاسفانه به مرور زمان فاصله میان طلاق و ازدواج در کشور کمتر شده و سازمان بهزیستی می‌تواند نقش موثر و کلیدی در جلوگیری از این آسیب‌ها در جامعه ایفا کند.

محسنی بندپی با بیان اینکه پائین آمدن سن اعتیاد، زنانه شدن و آسیب‌پذیر بودن خانه‌ها در دام اعتیاد و کودکان به عنوان شاخص‌های اصلی اعتیاد محسوب می شوند، خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی کشور به عنوان یک نهاد تخصصی که عمده وظایفش پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌ها است، در صف مقدم اجرای این سه مقوله قرار دارد.

وی افزود: سازمان بهزیستی تنها سازمانی است که بسته پیشگیری، پروتکل درمانی و برنامه‌های توانمندسازی برای مقابله با اعتیاد در کشور دارد که در راستای توانمندسازی، تحصیل، حرفه آموزی و اشتغال این افراد گام برمی‌دارد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان گفت: سازمان بهزیستی کشور در اجرای برنامه‌های پیشگیری و کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی از حالت توافقی خارج شده و در حال حاضر برنامه‌هایی نظیر فرزندپروری، آموزش‌های پیش از ادواج، مهارت‌های زندگی را در بحث آسیب‌های اجتماعی اجرایی کرده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *