کارگاه آموزشی یک‌روزه برای کودکان تحت پوشش بهزیستی در پردیس برگزار شد

پردیس خبر _ رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر کارگاه آموزشی یک‌روزه در رشته سفالگری و چرم‌دوزی برای کودکان تحت پوشش بهزیستی برگزار شد.

🔹به گزارش پردیس خبر ، آموزش و اشتغالزایی در رشته چرم دست دوز برنامه مناسبی برای کودکان تحت پوشش بهزیستی است که به همین منظور کارگاه یکروزه برگزار شد.
🔹وی با اشاره به سایر برنامه های این اداره در دهه مبارک فجر اظهار داشت: یکی از برنامه های مشارکتی این دستگاه حضور ۱۰ نفر از صنعتگران شاخص شهرستان در رشته های چرم دوزی، سفالگری، مینا کاری، رودوزی های سنتی، گلیم بافی و فیروز کوبی در باغ موزه دفاع مقدس بود که استقبال خوبی از صنایع دستی شهرستان به همراه داشت.
🔹این مسئول ادامه داد: برگزاری نمایشگاه مشارکتی صنایع دستی در محل اداره فنی و حرفه ای شهرستان پردیس از ۱۲ تا ۲۴ بهمن ماه یکی دیگر از فعالتیها در حوزه صنایع دستی شهرستان است.
🔹خاکپور با اشاره به مزایای برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی خاطرنشان کرد: معرفی صنایع دستی شهرستان، ارائه آموزش هایی برای اشتغالزایی به همراه کار آفرینی و شناسایی صنعتگران جدید از مزایای برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان است.
🔹وی افزود: راهنمایی هنرمندان برای دریافت مجوز در رشته های صنایع دستی که در آن تبحر دارند یکی دیگر از مزایای برگزاری نمایشگاه است.
🔹رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: در ایام مبارک دهه فجر نمایشگاه ۱۰ نفر از صنعتگران شهرستان در رشته های رودوزیهای سنتی، قلمزنی ، سفال، سرامیک، مینا کاری و فیروزه کوبی در محل وزارتخانه میراث فرهنگی برگزار شد.
🔹خاکپور ادامه داد: در هفتمین نمایشگاه فجر صنایع دستی آثار ۲ نفر از صنعتگران شاخص و اساتید مطرح در رشته قلمزنی و نگارگری شهرستان به مرحله نهایی داوری راه پیدا یافت.
🔹شهرستان پردیس با جمعتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

🔹با ما همراه باشید…


🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:
http://Www.Pardiskhabar.ir
🔸 آدرس ما در پلتفرم ایتا:
https://eitaa.com/pardiss_khabar
🔸آدرس ما در پلتفرم بله:
https://ble.ir/pardiss_khabarr
🔸آدرس ما در پلتفرم تلگرام :
https://t.me/pardiss_khabar
🔸 آدرس ما در پلتفرم اینستاگرام:
https://instagram.com/pardiss.khabarr


#پردیس_خبر
#داغ_ترین_اخبار_شهرستان_پردیس