گفتگو/رئیس فراکسیون تولید ملی مجلس:

کارخانه ها با ۴۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند/به کشوری واردات محور تبدیل شده ایم/ قوانین حمایت از تولید داخلی اجرایی نمی شود

رئیس فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارخانه ها و مجتمع های تولیدی کشورمان با ۴۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند، گفت: می توان گفت که به کشوری واردات محور تبدیل شده ایم زیرا از قوانین خوبی که برای حمایت از تولید داخلی کشورمان وجود دارد استفاده نمی شود.

به گزارش پردیس خبر ، حسین گروسی، رئیس فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی تهران نیوز با اشاره اینکه ۱۴ کشور همسایه با بیش از چهارصد میلیون نفر جمعیت بازار خوبی برای صادرات کالاهای ایرانی است، گفت: تولید کنندگان باید آگاه باشند تا کشورمان را به سرزمین صادرات تبدیل کنند.
وی با بیان اینکه غربی ها به دنبال ایجاد مصرف گرایی در بین مردم کشورمان هستند، اظهار کرد: ورود شرکت های چند ملیتی می تواند تهدیدی برای کشورمان باشد.
رئیس فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه کارخانه ها و مجتمع های تولیدی کشورمان با ۴۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند، ادامه داد: می توان گفت که به کشوری واردات محور تبدیل شده ایم و به عنوان مثال می توان به کالاهای چینی اشاره کرد که مشابه داخلی آن در بازار وجود دارد.
گروسی افزود: دولتمردان باید افرادی را که در حوزه اقتصاد واردات منافع خود را بر منافع کشورمان ترجیح می دهند را شناسایی کنند تا به اقتصاد کشورمان آسیب نرسد.
وی با اشاره به اینکه دولت مجوز واردات می دهد از این رو باید واردات کالاهایی که در داخل تولید می شوند را صادر نکند، تصریح کرد: می توان گفت که فقر اطلاعاتی از تولید داخلی تولیدکنندگان وجود دارد؛ به عنوان مثال کالاهای با کیفیت ایرانی که با استانداردهای اروپایی مطابقت دارند بخاطر چنین شرایطی با قیمت کالاهای بی کیفیت چینی به فروش می رسند.
رئیس فراکسیون تولید ملی و جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه قوانین خوبی برای حمایت از تولید داخلی کشورمان وجود دارد، گفت: متاسفانه اراده ای برای اجرا این قوانین وجود ندارد.
گروسی با اشاره به اینکه قانون حمایت از تولیدات داخلی و حداکثر استفاده از توان داخلی وجود دارد ولی استفاده نمی شود، خاطرنشان کرد: دولت باید توان خود را بکار بگیرد و با بهره گیری از مدیران قوی و کارآمد بتواند این قوانین را در راستای ایجاد رونق در اقتصاد کشورمان عملی کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *