برای پیروزی باید جنگید

کارخانه: برای تغییر نسل در تیم ملی زود است/ توانایی شکست ایتالیا و برزیل را داریم

کارشناس والیبال ایران گفت: ما نمی‌توانیم بازیکنانی که سال‌ها برای ما زحمت کشیده‌اند را یک شبه کنار بگذاریم.

مصطفی کارخانه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد آخرین شرایط تیم والیبال بانک سرمایه برای حضور در رقابت‌های قهرمانی باشگاه آسیا اظهار داشت: شرایط‌مان خوب است و تمرینات منظمی را برگزار می‌کنیم. در حال حاضر محمد موسوی مشغول انجام تمرینات بدنسازی است و شهرام محمودی هم تلاش می‌کند هر چه زودتر به شرایط ایده‌ال برسد.

وی ادامه داد:‌ما دوست داشتیم پیش از اعزام به مسابقات جام باشگاه آسیا حداقل با ترکیب کامل خود چند جلسه تمرین کنیم اما متاسفانه این امر اجرایی نیست چرا که در حال حاضر چند بازیکنمان در اختیار تیم ملی و چند بازیکن هم مصدوم هستند. این موضوع کار را برای دفاع از عنوان قهرمانی سخت می‌کند چرا که قطعا آمادگی سال قبل را نداریم.

کارشناس والیبال ایران در مورد نتایج تیم ملی در هفته اول رقابت‌های لیگ جهانی والیبال خاطرنشان کرد: در ۳ بازی اول یک برد به دست آوردیم که بسیار ارزشمند است اما نباید این برد نقاط ضعف را تحت تاثیر قرار دهد. ما تیم بزرگی را شکست دادیم اما متاسفانه باز هم در شروع تورنمنت با مشکل روبرو بودیم. ای کاش هفته اول لیگ جهانی در ایران برگزار می‌شد تا شاید مسابقات را بهتر شروع می‌کردیم هر چند که من معتقدم ما توانایی شکست ایتالیا و برزیل را هم داریم.

کارخانه با بیان اینکه برای تغییر نسل در تیم ملی زود است، تصریح کرد: بازیکنان ایران چیزی از ستاره‌های جهان کم ندارند. شاید مهمترین تفاوت‌شان در میزان تجربه‌شان باشد. به هر حال ما با بازیکنان جوان خود لهستان را شکست دادیم اما به قول قدیمی‌ها نباید با یک مویز گرمی‌مان شود و با یک غوره سردی. ما نمی‌توانیم بازیکنانی که سال‌ها برای ما زحمت کشیده‌اند را یک شبه کنار بگذاریم.

وی گفت: در بازی با لهستان معنوی‌نژاد به ترکیب آمد و فراتر از انتظار ظاهر شد. خیلی‌ها می‌گفتند که نقطه ضعف او دریافت است اما او با عملکرد بسیار خوب توانست بالانس را در تیم تنظیم کند. وقتی او از بالای دست ستاره‌های لهستان اسپک زده و امتیاز می‌گیرد یعنی توانایی بالایی دارد که متاسفانه ما چند سال این بازیکن با استعداد را پشت خطر نگه داشتیم. با حضور بازیکنانی چون معنوی‌نژاد دست مربی باز است.

کارشناس والیبال ایران با بیان اینکه به نظر من بازیکن قدرتی تعیین کننده است و به اصطلاح کار را در می آورد،، عنوان کرد: اگر ساعد نرسد از توان بازیکنان سرعتی هم کاسته می‌شود. خوشبختانه کادر فنی کم کم شناخت کافی را از بازیکنان پیدا می‌کند اما معتقدم همچنان برای قضاوت کادر فنی زود است.

کارخانه با اشاره به بازی‌های هفته دوم لیگ جهانی به میزبانی تهران، اظهار داشت: بازی‌های تهران بسیار مهم است و باید حساب شده پیش برویم ضمن اینکه در این راه تماشاگران هم می‌توانند بسیار کمک کنند. نباید تیمی مانند بلژیک را دست کم گرفت چون آنها صربستان یکی از قدرت‌های کنونی جهان را شکست دادند. در مجموع ۳ بازی سخت داریم که باید از امتیاز میزبانی به خوبی استفاده کنیم.

وی در پایان افزود: برای پیروزی باید جنگید و این جنگیدن شامل حال مربی و بازیکن می‌شود. اگر شرح وظایف درست انجام نشود تیم از دست می‌رود.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *