مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی خوزستان :

چهار بیمار دیالیزی دیگر هنوز در بیمارستان بستری هستند/۲۷بیمار دیالیزی خوزستان در سال ۹۵ فوت کرده اند

غلامرضا لاری زاده اظهار داشت:در سال ۹۵ در خوزستان ۲۷ بیمار دیالیزی فوت‌شده‌اند در تابستان نسبت به زمستان فوتی بیماران دیالیزی دو برابر می‌شود.

به گزارش پردیس خبر:غلامرضا لاری زاده مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان خوزستان در گفتگو با رهیاب در خصوص ۴ بیمار دیالیزی فوت شده در شهرستان کارون اظهار داشت:پیگیر وضعیت چهار بیمار دیالیزی که جان داده‌اند هستیم مسئولان مربوطه می‌گویند این بیماران مبتلابه اسهال و استفراغ بوده‌اند و حرف از مسمومیت می‌زنند.

وی با بیان اینکه این اتفاق برای ۸ نفر افتاده است و چهار نفر دیگر در بیمارستان بستری هستند گفت: از مسئولان علت را پرسیده‌ایم ولی حقیقت را نمی‌گویند امروز بیش از ۱۰ بار به بیمارستان دیالیز تماس گرفتیم ولی جواب ما را نمی‌دهند فقط ما توانستیم اسامی این بیمارهای فوتی را بگیریم چون وقتی بیماری رحمت خدا می‌رود پرونده‌اش را در انجمن مختومه اعلام می‌کنیم.

لاری زاده گفت:یک گروه از وزارت بهداشت راهی اهواز شده است و خود دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز برای بررسی جزئیات گروهی را تشکیل داده است تا در این رابطه تحقیق کنند.

وی اضافه کرد: معاونت درمان علوم پزشکی می‌گوید نه دستگاه خراب بوده است و نه دیالیز بیماران مشکلی داشته است او می‌گوید هر چه بوده از خود بیماران بوده است!

مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی خوزستان  خاطرنشان ساخت:در سال ۹۵ در خوزستان ۲۷ بیمار دیالیزی فوت‌شده‌اند در تابستان نسبت به زمستان فوتی بیماران دیالیزی دو برابر می‌شود.

وی ادامه داد:بیماران دیالیزی در تابستان خیلی رنج می‌کشند چون هم بدن به آب نیاز دارد و هم به خاطر بیماری که دارند نمی‌توانند آب بخورند.

لاری زاده اظهار داشت:کسانی که در جنوب اهواز هستند برای دیالیز باید به بیمارستان سینا مراجعه کنند یعنی اگر از فلکه پاداشهر در نظر بگیریم تا بیمارستان ۱۵ کیلومتر مسافت است بیماران دیالیزی در این گرمای ۵۵ درجه چگونه باید این مسافت را طی کنند درحالی‌که آب هم نمی‌توانند بخورند.

وی در پایان گفت:از مردم خوزستان انتظار داریم از سویی با کمک‌های مالی خود از این بیماران حمایت کنند و از سوی دیگر مروج فرهنگ اهدای عضو باشند و بیماران دیالیزی را حیات دوباره‌ای ببخشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *