‍ رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر پردیس خبر داد؛

پیشرفت ۳۵ درصدی پروژه «مسیر کمربندی جنوبی» شهر پردیس

‍ رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر پردیس از پیشرفت ۳۵ درصدی پروژه «مسیر کمربندی جنوبی» شهر خبر داد.

شهاب شکاری ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: نرخ پرشتاب رشد جمعیت در پردیس به سبب عوامل مختلف از جمله احداث و تحویل تدریجی طرح های مسکن مهر، یکی از ویژگی های بارز این شهر است.

وی ادامه داد: از جمله پیامدهای جانبی ناشی از این رشد فزاینده جمعیت، افزایش حجم ترافیک درون شهری است که این مهم طی سالیان اخیر بعنوان پدیده ای نوظهور، بیش از گذشته نمود داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد: از این رو، شورای اسلامی شهر پردیس به منظور رفع گره های ترافیکی و تسهیل در عبور و مرور شهری، طرح های مختلفی را در دستور کار خود قرار داد و بر همین اساس، پروژه مسیر کمربندی جنوبی شهر پردیس مراحل اجرای خود را آغاز کرد.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر پردیس در ادامه از پیشرفت ۳۵ درصدی این طرح خبر داد و گفت: طی روزهای گذشته دو سوی این پروژه شامل بلوار خرمشهر واقع در فاز سه و محله پردیسان (سایت ۶ هزار واحدی مسکن مهر) و همچنین مسیر اجرایی از بخش جنوبی در قالب دو کارگاه مجزا به یکدیگر متصل شده اند.

وی ادامه داد: از دیگر بخش های مهم این طرح، ساخت یک دهانه پل در یکی از محلات قدیمی شهر با عنوان «آب انجیرک» است که مراحل احداث سازه مذکور از سوی شهرداری پردیس در حال پیگیری و اجراست.

به گفته شکاری، سایر امور عمرانی پروژه مسیر کمربندی جنوبی شهر پردیس شامل جدولگذاری، زیرسازی و آسفالت مستلزم وجود شرایط جوی مناسب است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با تحقق این مهم، شهروندان ساکن در فازهای سه و چهار پردیس دیگر نیازی به حضور در مسیرهای دارای بار ترافیکی نسبتا سنگین درون شهری نداشته و می توانند از مسیر جایگزین بهتر استفاده کنند.

شکاری افزود: همچنین دسترسی شهروندان ساکن در دیگر نقاط شهر به مراکز و امکاناتی شامل مصلی، بوستان امام رضا(ع)، بوستان ولایت، پارک آموزش ترافیک، خانه کشتی، زورخانه شهدای هسته ای و … با سهولت بیشتری انجام می شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر پردیس یادآورد شد: خوشبختانه مدیریت شهری پردیس تجربه ای موفق در احداث کمربندی شمالی شهر پردیس تحت عنوان بلوار شهید چمران داشته که امروز این مسیر در زمینه رفع مشکلات ترافیکی شهرمان، نقشی به سزا ایفا می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *