پیام تبریک رییس اداره میراث فرهنگی به مناسبت امروز

پردیس خبر_ سمیه خاکپور رئیس اداره میراث شهرستان در پیامی روز جهانی میراث فرهنگی و موزه را تبریک گفت.

🔹 آثار تاریخی و باستانی نشان دهنده اوج هنر معماری در میان این مردم در طول تاریخ گذشته است. اینها چیزهائی است که گذشته تاریخی یک ملت را رنگ و رونق می بخشد و مردم می توانند گذشته، تاریخ و ریشه های خود را پیدا کنند.

“بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در تاریخ ۱۳۸۲/۷/۲۱ “

🔹 کمیته ی بین المللی موزه ها ایکوم (ICOM) در دوازدهمین مجمع عمومی خود، در سال ۱۹۷۷ میلادی که درمسکو برپا شد ، روز ۱۸ مه مصادف با ۲۸ اردیبهشت را در تقویم جهانی به‌عنوان روز جهانی موزه و میراث فرهنگی اعلام کرد تا در همه کشورهای عضو، مراسم و آیین‌هایی در بزرگداشت این کانون‌های تاریخ و فرهنگ ملل برگزار و اهمیت موزه‌ها به‌عنوان یکی از موثرترین الزامات توسعه پایدار برای همه مردم از هر قوم و نژادی تبیین شود. این روز بزرگ در کشور ما نیز که یکی از قله‌های بزرگ میراث و تمدن جهانی است، جایگاه مهم و ویژه ای را دارد. از این رو وجود و گسترش موزه ها یکی از مهم ترین شاخص های توسعه هرکشور محسوب می شود.

🔹 در سال جاری نیز نقش و جایگاه این مجموعه های با ارزش فرهنگی با توجه به روزهای دشوار درگیری با بیماری کرونا و لزوم ایجاد محدودیت های ایجاد شده در این عرصه، بیش از پیش مشهود و نمایان بود. امید است با ریشه کن شدن تمامی بیماری ها در سطح جهان و امنیت پایدار بهداشتی در کل دنیا، در آینده ای نزدیک شاهد رونق هر چه بیشتر این صنعت مهم و ارزشمند در جهان باشیم.

🔹 اینجانب فرا رسیدن این روزمبارک و هفته میراث فرهنگی را به مردم فرهیخته شهرستان پردیس به ویژه کارکنان اداره میراث فرهنگی و فعالان در این عرصه فرهنگی و تاریخی صمیمانه تبریک و تهنیت می‌گویم و امیدوارم این دیار عزیز با داشتن آثار ارزشمند تاریخی و فرهنگی از جمله «پل تاریخی جاجرود، اصلان تپه بومهن، امامزاده سلطان مطهر (ع)، دژ باستانی گلخندان و…» که چون نگینی در استان تهران و کشور می‌درخشد؛ همواره ایستا و مانا، این امانت های با اصالت به آیندگان سپرده شود.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir