با مصوبه شورای شهر بومهن انجام شد:

پنجاه میلیون ریال هزینه تبصره ۳ در انشعاب فاضلاب مسکونی / افزایش نرخ آب های مصرفی و هزینه انشعاب آن در بومهن

نرخ آب های مصرفی و هزینه انشعاب آن در شهر بومهن پس از تصویب شورای اسلامی شهر بومهن از شهرهای همجوار پیشی گرفته و در مورد نرخ انشعاب فاضلاب واحدهای مسکونی ویلایی پنجاه میلیون ریال افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر؛ چندی است که بندی تحت عنوان تبصره در قبوض آب شهروندان بومهنی قرار گرفته و مبلغ پرداختی قبوض را افزایش داده است.

گفته می شود افزایش این مبلغ توسط شورای اسلامی شهر بومهن و به منظور بازسازی و توسعه تاسیسات آب شهرها و تکمیل طرحهای نیمه تمام فاضلاب و اولویت دادن به اجرای طرحهای فاضلاب به شرکتهای آب و فاضلاب تصویب و پس از تایید در کمیته انطباق فرمانداری عملی شده است.

شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران نرخ تصویب شده در تبصره ۳ را برای انشعاب آب در مصارف آپارتمانی نه میلیون ریال و در مصارف ویلایی بیست میلیون ریال، در انشعاب فاضلاب آپارتمان پانزده میلیون ریال و ویلایی پنجاه میلیون ریال اعلام کرده است.

این در حالی است که نرخ تبصره ۳ در شهر پردیس ۳۴۰ هزار ریال می باشد.

رضا دانش نظامی خبرنگار شبکه خبر نیز طی یادداشتی در این خصوص آورده است:

گرفتن وجه اضافی از مشترکان آب در بومهن بدون اطلاع قبلی !!!!!

اخذ وجه اضافی از مشترکان آب در بومهن بدون اطلاع قبلی باعث اعتراض شماری از مردم شهر شده است.

شهروندان بومهن می گویند: این اقدام خودسرانه بدون هر گونه اعلام قبلی در حالی صورت می گیرد که شاید بیشتر مشترکان آب بخاطر اعتماد به شرکت آب و فاضلاب پس از دریافت قبوض آب بها  بدون هیچ دقتی به محتوای قبض آن را پرداخت کنند!!!

در آخرین صورتحسابی که قبوض آن برای مشترکان بومهن ارسال شده است در قسمتی از قبض مبلغی به عنوان تبصره به صورتحساب مشترکان آب اضافه شده است .

شرکت آب و فاضلاب بدون هیچ توضیحی این مبلغ را به عنوان تبصر به آب بهای مصرفی دوره جدید مشترکان خود افزوده است و ظاهرا مشترک نیز باید بدون دانستن علت اعمال شدن این تبصره  مبلغ اضافی را پرداخت کند!!!

اگرچه این مبلغ در بیشتر قبوض حدود ۴۰ تا ۵۰هزار ریال مشاهده شده و مبلغ چندان زیادی به نظر نمی رسد اما در یک حساب سرانگشتی با توجه به تعداد مشترکان موجود در بومهن و محاسبه جمع آن در هر دوره به رقم قابل توجهی خواهد رسید که به حساب شرکت آب و فاضلاب واریز می شود.

گفته می شود این مبلغ بابت اقدامات عمرانی و توسعه شبکه آب در هر شهری با تصمیم و توافق اداره آب با شورای شهر از مشترکان اخذ خواهد شد  که در برخی شهرهای اطراف بخاطر توافق نکردن نمایندگان مردم در شورای شهر هنوز این مبلغ (تبصره) در قبوض مشترکان اعمال نشده است.

در اینجا اگر نمایندگان مردم در شورای شهر منافع موکلان خود را در نظر بگیرند مطمئنا اقدام به جا و درستی صورت خواهد گرفت.

اما نکته حائز اهمیت این است که اداره آب و فاضلاب در هرمنطقه ای بابت فروش انشعاب و ارائه خدمات جاری از مشترکان  خود هزینه های مربوطه را دریافت می کند و طبعا به همان اندازه نیز باید خدماتدهی داشته باشد .

البته این خدمات به مرور زمان و با توسعه شهر و به همان اندازه که مشترک جدید اضافه و انشعاب جدید فروخته می شود شامل نوسازی و توسعه شبکه  خواهد شد که به عنوان وظیفه ذاتی این دستگاه خدماتی تلقی می شود.

از طرف دیگر این شرکت می بایست با احترام به مشترکان خود پیش از هر اقدامی  اهم از افزایش بهای مصرفی آب یا اعمال هر هزینه اضافی دیگر مشترکان خود را آگاه و به موقع به آنها اطلاع رسانی کند تا دیگر جای هیچ شک و شبهه ای باقی نماند.

امیدواریم درباره این تبصره و اعمال مبالغ اضافی بر روی قبوض آب بهای این دوره مشترکان بومهنی متولیان ذیربط پاسخگوی مردم باشند و توضیحات خود را برای شفاف سازی اذهان ارائه کنند.

رضا دانش نظامی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *