امام جمعه موقت پردیس:

پلاسکو یک تلنگر به جامعه بود

امام جمعه موقت شهرستان پردیس با درد ناک خواندن فاجعه مجتمع پلاسکو آن را یک تلنگر برای جامعه دانست.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، حجت الاسلام و المسلمین سید حسین حسینی تبار امام جمعه موقت شهرستان پردیس در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته که با حضور مردم مومن و خداجوی و جمعی از آتش نشانان شهر پردیس در مصلی این شهرستان برگزار شد، پس از توصیه و سفارش خود و همگان به تقوای الهی، حادثه رخ داده در پاساژ پلاسکو را یک واقعه دردناک و حزن انگیز خواند.

وی اظهار داشت: قدمت پاساژ پلاسکو ۵۳ سال است که جمعی از برادران و خواهران ما در آن مشغول تجارت و کسب و کار بودند.

حسینی تبار ادامه داد: وقتی آتش سوزی در آنجا شروع شد اولین گروهی که باید در این مواقع به داد مردم برسد کسانی هستند که جانشان را در طبق اخلاص قرار داده و همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در هر لحظه و ساعت و ثانیه ای آماده مبارزه هستند.

امام جمعه موقت شهرستان پردیس تصریح کرد: آتش نشانان وارد پاساژ پلاسکو شده و هزاران یا صدها نفر از کسبه و مردم را از پاساژ خارج کردند، اما در کمال ناباوری و تعجب در لحظه هایی که کمتر از ده نفر از مردم داخل پاساژ بوده و آتش نشانان در حال اطفا حریق بودند متوجه شدند حریق قابل کنترل نیست.

وی توضیح داد: عده زیادی از آنها مجتمع را ترک کردند، اما قریب به ۱۵ نفر از آنان ماندند و صحنه هایی را از خودشان به جا گذاشتند، که فقط در شبهای عملیات جبهه و جنگ از رزمندگان مشاهده شده بود.

خطیب نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس اضافه کرد: پدیده زشتی که امروز بسیاری از مواقع در جامعه شاهد هستیم کسانی هستند که با در دست گرفتن تلفن همراه در حال تصویر برداری بوده و بدون اینکه توجهی به احوال افراد گرفتار در حادثه داشته باشند، سد معبر می کنند.

حسینی تبار ادامه داد: ترافیک سنگینی در روز اول اتفاق افتاده بود، برادران عزیز نیروی انتظامی و زحمت کشان آتش نشانی با مردم برخورد می کردند تا بتوانند راهی برای ورود تجهیزات و آمبولانس باز کنند، اما مردم همکاری نمی کردند.

وی تاکید کرد: این اعمال یعنی در بعضی جاها فرهنگ استفاده از برخی وسایل را یاد نگرفته ایم.

امام جمعه موقت شهرستان پردیس توضیح داد: باید دقت کنیم که نظارت ها و مخصوصاً نظارتهای مهندسی و شهرسازی مساله سازمانهایی که باید به این ساختمانها نظارت کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته پردیس گفت: مسوولین باید هوشیار باشند، این یک تلنگر به جامعه بود.

حسینی تبار اظهار داشت: بسیاری از ساختمانهای ما نا ایمن و نظارتها و امکانات برای آتش نشانان ما ضعیف است.

وی بیان کرد: ترامپ در کنار مباحث اخلاقی با تفکر و عقاید ویژه ای وارد انتخابات شده و به محض ورودش دستورهای عجیبی داده است، که در یکی از آنان آمده نیروهای امریکایی باید در مرز ۳۳۰۰ کیلومتری مکزیک پیاده شوند.

خطیب نماز جمعه این هفته پردیس، با اشاره به اینکه دومین دستور در رابطه با مسلمین بوده، گفت: خدا دشمنان ما را از احمق ها قرار داده که تمام مردم و سیاستمداران امریکا به حماقت چنین انسانی اعتراض دارند و می گویند معلوم نیست با این تفکر به کدام سمت و سو می رویم.

حسینی تبار افزود: دوازدهم بهمن ماه آغاز دهه مبارک فجر است که همزمان با برگزاری راهپیمایی سراسری در روز ۲۲ بهمن به پایان می رسد.

وی تاکید کرد: دهه فجر یاد آور این است که کجا بوده ایم، چه کرده ایم، الان کجاییم و یک مقایسه بین گذشته حال و آینده داشته باشیم.

امام جمعه موقت شهرستان پردیس تصریح کرد: در نماز جمعه هفته آینده مسوولین در مصلی حضور داشته و پاسخگوی مشکلات و مسائل مردم شهرستان هستند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *