مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور:

پرداختهای مسکن مهر بصورت علی الحساب است/ افزایش واریزی متناسب با متراژ واحد هاست

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید عقد قرار داد و تعیین مبالغ واریزی را بصورت علی الحساب عنوان کرده و افزایش میزان واریزی هر متقاضی را متناسب با متراژ واحد تحویلی وی دانست.

محسن نریمان مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور روز گذشته در جمع خبرنگاران پردیس گفت: هیچ ارزش ثابتی را اعلام نکرده‌ایم و متقاضیان طبق قرارداد به صورت علی‌الحساب مبالغ را پرداخت و قرارداد را امضا کردند.
وی با اشاره به اینکه در گذشته آورده مردم در ارتباط با کارهای آماده سازی و خدمات زیربنایی استفاده می شده است اذعان داشت: مبلغ هزار میلیارد تومانی که اعلام کرده‌ایم را می‌توانستیم از آورده متقاضیان برداشت کنیم اما در حال حاضر از آورده مردم به هیچ عنوان استفاده نمی‌شود و تمام هزینه کردها از درآمدهای داخلی شرکت صورت می‌گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزایش وام از ۲۵ به ۳۰ میلیون تومان را دلیلی برای مساعدتر کردن اوضاع دانسته و اذعان داشت: مطالب گذشته با عمل حاضر متفاوت است و هیچ‌ مبلغی برای خدمات زیربنایی از حساب متقاضیان برداشت نمی‌شود.
وی توضیح داد: در حال حاضر در فاز سه پردیس که در حال تحویل واحدها هستیم، آخرین مبلغی که طبق دستورالعمل شماره سه اخذ شده متری ۵۲ هزار تومان است و اگر این مبلغ به واحد حساب شود، مبالغ واحدهای ۱۲۵ متری با واحدهایی با متراژهای ۷۲ و ۵۰ متری تفاوت دارد.
نریمان در خصوص واحدهای ۱۵۰ متری بیان کرد: این متقاضیان در اصل دو واحد را تحویل می‌گیرند و طبق قانون باید بیشتر از واحدهای دیگر واریزی داشته باشند، چراکه ارزش ملک به متراژ آن است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: متراژ مسکن مهر در بعضی از واحدهای پردیس بالای ۱۲۰ متر مفید و ۱۵۰ متر با مشاعات است؛ پس طبیعی است که آنها مبالغ بیشتری بدهند، اما به رسانه‌ها می‌گویند ما بیش از بقیه واریزی داریم و این نکته را اعلام نمی‌کنند.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *