عضو شورای عالی استانها:

پاکسازی حاشیه رودخانه جاجرود برخورد با تصرف اراضی ملی است

عضو شورای عالی استانها گفت: پاکسازی حاشیه رودخانه جاجرود برخورد با تصرف اراضی ملی است، حاشیه رودخانه ها محلی برای ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی نیست و تخلف به حساب می آید ولی متاسفانه شاهد اینگونه ساخت و سازها بودیم که با حکم قضائی تخریب شدند.

محمد قانبیلی عضو شورای عالی استانها در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد وضعیت حاشیه رودخانه خانه جاجرود، گفت: رودخانه جاجرود از مکانهای گردشگری تاریخی استان است و سالانه شمار زیادی از گردشگران را در دل خود جای می داد و در کنار پل تاریخی شاه عباسی قرار دارد.

عضو شورای عالی استانها در ادامه این مطلب تصریح کرد: متاسفانه چندی قبل سیمای رودخانه جاجرود تغییری زیست محیطی داشته و به محل دپو زباله های صنعتی و خانگی و ساختمانی تبدیل شده بود.

قانبیلی با تاکید براینکه پاکسازی حاشیه رودخانه جاجرود برخورد با تصرف اراضی ملی است، اضافه کرد: حاشیه رودخانه ها محلی برای ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی نیست و تخلف به حساب می آید ولی متاسفانه شاهد اینگونه ساخت و ساز ها بودیم که با حکم قضائی تخریب شدند.

عضو شورای عالی استانها با اشاره به این موضوع که پاکسازی حاشیه رودخانه جاجرود به تخلفات واحدهای صنعتی در شهرستان نیز خاتمه می دهد، ابراز داشت: کارخانجات صنعتی در جاجرود تخلیه نخاله های خود را در حاشیه این رودخانه انجام می دادند ولی اکنون دیگر این واحد ها نمی توانند تخلف زیست محیطی داشته باشند.

قانبیلی در خاتمه اظهار داشت: مقام معظم رهبری بر امر آزاد سازی و رفع تصرف اراضی ملی تاکید بسزایی دارند و در این راستا باید در استانها و شهرستانها با اعمال قانون و افزایش دامنه نظارت های اجرایی در مسیر آزادسازی اراضی ملی گام های گسترده ای برداشت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *