بادامچی:

وضعیت مسکن مهر تاثیری در روند استیضاح وزیر ندارد / استیضاح وزیر به صلاح کشور نیست

عضو مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت مسکن مهر تاثیری در روند استیضاح ندارد گفت: استیضاح وزیر راه و شهرسازی به صلاح کشور نیست.

محمد رضا بادامچی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی طی گفتگویی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر اظهار داشت: حدود ۱٫۵ ماه پس از حادثه تصادف قطار تعدادی از اعضای مجلس که اکثر آنها نمایندگان استان آذربایجان بودند، درخواست استیضاح وزیر راه و شهرسازی را مطرح کردند.

وی با اشاره به اینکه تعداد بالایی از هموطنان آذری زبان در این حادثه دچار خسارت شده بودند، اضافه کرد: بعد از طرح استیضاح نمایندگان وارد مذاکره با وزیر شده و برخی قانع شدند که این موضوع که مساله عمدی نبوده و حاصل یک اشتباه انسانی یا معیوب بودن دستگاه بوده است، اما تعدادی نیز قانع نشدند.

بادامچی با بیان اینکه موضوع برای رسیدگی به کمیسیون عمران ارجاع داده شد، افزود: تعدادی از امضا کنندگان قانع شده و ۳۴ نفر از تعداد ۸۰ نفری که خواستار استیضاح بودند، همچنان درخواست انجام این امر را داشتند که در نهایت مکاتبه آنان در هیات رییسه مجلس اعلام وصول شده و یک شنبه هفته آینده برنامه استیضاح در دستور کار مجلس قرار دارد.

این عضو مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افرادی خواستار استیضاح وزیر راه و شهرسازی کسانی هستند که در ابتدای ماجرا در خواست داشتند، اما اکنون تعداد آنها کاهش یافته است.

بادامچی گفت: یک شنبه این استیضاح در مجلس انجام می شود و صحن مجلس پس از توضیحات وزیر و استیضاح کنندگان رای بر ابقا یا عزل آقای آخوندی صادر می کند.

این مقام مسوول توضیح داد: اگر این حادثه در نقطه دیگری رخ می داد مسوولان امر تنبه بیشتری داشتند اما این امر در کشور ما زیاد مرسوم نیست.

وی با یاد آوری اینکه مدیر عامل شرکت راه آهن بعلت بروز این حادثه تعویض شد، ابراز داشت: هم اکنون در اواخر عمر دولت آقای روحانی قرار داریم و تعداد زیادی از نماینده ها تمایل ندارد در این ایام دولت وارد معقوله استیضاح شود، زیرا مسایل خیلی مهمتری در جامعه وجود دارد که نیازمند رسیدگی است و نباید زمان دولت و مجلس را به این دست موارد اختصاص داد.

این عضو مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر چه تعداد زیادی از نمایندگان ناراحتی و نارضایتی خود را بصورت خصوصی و علنی به وزیر اعلام کرده اند، اما بعلت دلسوزی برای منافع کشور در اواخر عمر دولت با انجام این کار موافق نیستند.

بادامچی افزود: بسیاری از نمایندگان معتقدند که دولت می بایست در این ایام پایانی برنامه هایش را ساماندهی کرده و آماده ارایه گزارش باشد، اما با پرداختن به این کارها وقفه در امور ایجاد شده و و زمان دولت و نمایندگان از دست می رود.

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه جلسه استیضاح زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد، تصریح کرد: نمایندگان مایل بودند این اتفاق رخ ندهد، آقای وزیر هم پذیرفته که کم کاری و فرسودگی هایی تجهیزات در بخشی از قسمتها وجود دارد و این موارد را برطرف می کند، اما تعدادی از نمایندگان راضی نشدند.

وی اظهار داشت: ما تصمیم داریم این اتفاق در اواخر عمر دولت به خیر و صلاحش ختم شود چون پس از تعویض وزیر، تا شخص جدید اقدام به چینش مهره های خود کند، سودی غیر از اتلاف وقت نصیب مردم نمی شود.

این عضو مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما هم از اتفاق رخ داده غمگین و ناراحت هستیم و باید خسارات عزیزانی که دچار حادثه شده اند را جبران کنیم.

بادامچی در ارتباط با تاثیر وضعیت مسکن مهر در روند استیضاح گفت: پیش از طرح استیضاح نمایندگان به همراه مسوولین وزارت راه و شهرسازی از مسکن مهر پردیس بازدید کرده و وعده هایی مانند تسریع در اجرای پروژه ها و تزریق وام اضافه داده شد.

وی خاطر نشان کرد: وام مصوب به پروژه ها تزیق شده و ما پیگیر هستیم تا طبق دعده مسوولین وزارت راه این مشکل برطرف شود.

این عضو مجلس شورای اسلامی وضعیت مسکن مهر در روند استیضاح را بی تاثیر خوانده و اظهار داشت: وعده هایی داده شده و نتیجه هایی اخذ می شود، نمایندگان متوجه موضوعات بوده، از وضعیت مردم و رشد پروژه ها هم اطلاع دارند.

بادامچی توضیح داد: مشکلات مسکن مهر مربوط به دولت گذشته است که تا کنون بازمانده و تلاش می کنیم تا این موضوع برطرف شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *