وزیر نیرو : موضوع آبرسانی مهمترین رویکرد دولت در طرحهای زیر بنایی است

پردیس خبر _ به گزارش از برنا؛ علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در مراسم افتتاحیه خط انتقال آب از تصفیه خانه ششم تهران به شهرستان قدس گفت : موضوع آبرسانی مهمترین رویکرد دولت سیزدهم در طرحهای زیر بنایی و توسعه ای است.

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در چهارمین روز از هفته دولت در مراسم افتتاح خط انتقال آب از تصفیه خانه ششم تهران به شهرستان قدس ضمن قدردانی از تمامی مسوولین و دست اندرکاران این پروژه ، اظهار داشت : پروژه حال حاضر که امروز به بهره برداری می رسد چند ویژگی دارد و یکی از ویژگی های آن این است که یکی از مهمترین خواسته های مردم عزیز را برآورده می کند و در زمان کوتاه در طی چهار ماه اجرای چنین پروژه ای کار ارزشمندی است که این پروژه را شاخص می کند و ان شاء الله ما در غرب تهران شاهد افتتاح های پی در پی هم در حوزه آب و هم بخش فاضلاب خواهیم بود .

 

وی با اشاره به مصوبات سفر ریاست جمهوری در سفر به استان تهران و شهرستانهای این استان گفت: مصوبات بسیار خوبی در سفر ریاست محترم جمهوری به این استان علی الخصوص در شهرستانهای غربی و شرقی استان و سایر نقاط تهران مصوب گردید و انشاالله همکاران ما همت می گمارند و تک تک این پروژه ها را در زمانهای مشخص به مرحله بهره برداری می رساند .

 

 

محرابیان افزود: خدماتی که جمهوری اسلامی به نقاط مختلف کشور بویژه روستاها ارایه کرد برخی از خدمات واقعا بسیار ارزشمند و شاخص است مانند برق رسانی به روستاها که ضریب برخورداری ۹۹.۷ درصد است که در دنیا این ضریب بی نظیر است, در شهرها ضریب برخورداری ۱۰۰ درصد را سالهاست که پشت سر گذاشته ایم.

وزیر نیرو اضافه کرد: در حوزه آبرسانی به روستاها راه نپیموده زیادی را در پیش داریم و در شهرها نیز این راه و مسیر ادامه دارد.

او ادامه داد: مهمترین رویکرد دولت در طرحهای زیر بنایی و توسعه ای توجه به موضوع آبرسانی بود و برای اجرایی کردن این نیاز ، در سه سطح برنامه ریزی شده است.

وی افزود: بیش از ۸۰۰ پروژه در طول سال گذشته برای نقاط مختلف کشور تعریف شد و برای برخی از شهرها حتی تا ده پروژه اجرایی گردید که بسیاری از شهرهایی که در سال گذشته در تنش آبی بودند در حال حاضر شرایط نسبتا مطلوبی دارند و در کنار این طرحهای کلان آبرسانی به شهرها نیز از موضوعاتی است که اعتبار قابل توجهی نیاز دارد و هم زمان بسیار طولانی را می طلبد تا بتوانیم این طرحها که عمدتا ابرپروژه های کشور هستند را اجرایی کنیم.

اوخاطر نشان کرد: مهمترین مطالبه مردم خوزستان تامین آب شرب پایدار با دو ویژگی کمیت مناسب و کیفیت استاندارد است که امیدواریم بتوانیم این مهم را در آن استان اجرایی نماییم.


🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:
https://zil.ink/pardiss_khabarr
🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:
http://Www.Pardiskhabar.ir


#پردیس_خبر
#داغ_ترین_اخبار_شهرستان_پردیس