شهردار بومهن:

وجود بستر های علمی در کنار مدیریت شهری ضروری است

شهردار بومهن بضاعت علمی شهرداریها را برای طراحی کامل شهر ناقص و انجام این امر را نیازمند تعامل با دانشگاه دانست.

حجت الله تاج محمدی شهردار بومهن در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه این شهرداری با دانشگاه امام حسین (ع) در جمع خبرنگاران گفت: همانطور که مستحضرید مدیریت شهری خط مقدم خدمات رسانی به مردم و همچنین طراحی های شهری و مطالعات شهری و آینده شهر ها به لحاظ زیر ساخت و همچنین آموزشهای عمومی در حوزه مدیریت شهری قابل اجرا است.

وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم آینده مناسبی را برای شهرهایمان هم در حوزه طراحی های شهری و زیرساختهای شهری ببینیم بایستی بسترهای علمی مناسبی را برای اینکار مشخص بکنیم.

شهردار بومهن توضیح داد: قاعدتاً بضاعت علمی شهرداریها به تنهایی نمی تواند کفایت بکند لذا ملزومات را با ورود حوزه دانشگاهی در کنار مدیریت شهری و در حوزه اجرا با رویکرد توجه به پدافند غیر عامل فراهم می کنیم.

تاج محمدی تصریح کرد: با توجه به ضرورتهایی که شهر بومهن دارد به لحاظ موقعیت جغرافیایی و همچنین زیرساختهای فعلی استقرار آن که در مسیر دو شاه راه اصلی مواصلاتی شرق تهران و همچنین جغرافیای جمعیتی و مهاجر پذیری که در این شهر وجود دارد و مطالعات شهری که در آستانه طراحی طرح های تفصیلی شهر هستیم لازم دانستیم که حوزه دانشگاهی در کنار امورات اجرایی به کمک ما بیاید و مباحث علمی را غنا بدهد.

وی با اشاره به اینکه این شهرداری انتظار دارد دانشگاه جامع امام حسین (ع) بستر های علمی را برای این شهرداری فراهم بکند اذعان داشت: دانشگاه جامع امام حسین (ع) و دانشکده پدافند غیر عامل از این طرح استقبال کردند.

شهردار بومهن تاکید کرد: با توجه به ضرورتهای موجود امکان و بستری مناسب فراهم می شود تا ما آموزشهای عمومی و خصوصی و تخصصی را در حوزه های مختلف مدیریتی و اجتماعی داشته باشیم.

تاج محمدی اضافه کرد: آموزشهای عمومی را برای فرهنگ سازی خواهیم داشت و شهروندان را با مباحث و مسائل شهری در حوزه پدافند غیر عامل آشنا می کنیم.

وی بیان کرد: در حوزه تخصصی همکاران ما در شهرداری بایستی آموزشهای مناسبی را در حوزه مقابله با بحران و پدافند غیر عامل داشته باشند و این کار هم شروع شده و در دوره های تخصصی و تحصیلات تکمیلی همکاران ما اموزشهایی را با همکاری دانشگاه خواهند داشت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه