هیأت حقوق بشری ایران از دیوان‌عالی ایتالیا و زندان شهر رم بازدید کرد

هیات عالیرتبه حقوق بشری و قضایی جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در سومین دور گفتگوهای حقوق بشری با ایتالیا در این کشور به سر می برد، در روز آخر گفتگوها از دیوانعالی ایتالیا و زندان رم بازدید و با مقامات مربوطه گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در بازدید از دیوانعالی ایتالیا، جیووا مامونه، دبیرکل و معاون دیوانعالی این کشور با ارایه توضیحاتی درخصوص وظایف، صلاحیت ها و عملکرد این دیوان، خواهان گسترش همکاری های قضایی فیمابین نظام قضایی دو کشور شد.

برخی اعضای هیات جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار، ضمن تشریح ساختار قضایی ایران، توضیحاتی را درخصوص دیوانعالی ارایه نمودند.

در این دیدار کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضایی ستاد حقوق بشر نیز با پرداختن به موضوعات تخصصی در دستورکار دور سوم گفتگوهای حقوق بشری، به تفاهم به عمل آمده با معاون شورایعالی قضایی ایتالیا درخصوص برگزاری دور چهارم گفتگوها در سال آینده در تهران و با حضور قضات بخش های مختلف نظام قضایی ایتالیا اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد تعاملات فی‌مابین دو کشور در حوزه قضایی تداوم و گسترش یابد.

وی همچنین بر وجود مشترکات فراوان در دو نظام قضایی از جمله دیوانعالی اشاره کرد و آن را زمینه مناسبی برای تعاملات و تبادل تجربیات خواند.

هیات ایرانی در پایان از بخش های مختلف دیوان عالی ایتالیا بازدید نمود.

پس از این دیدار، هیات جمهوری اسلامی ایران از زندان ربیبیا در شهر رم بازدید و با مسئولین آن گفتگو کرد.

ماریانی، رییس زندان و غریب آبادی، معاون دبیر ستاد حقوق بشر در پایان بازدید، ضمن اشاره به تجربیات خوب دو کشور در حوزه مدیریت زندان ها، بر تعامل مستقیم مقامات زندان های ایتالیا و ایران به منظور تبادل تجربیات تاکید کردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *